pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
pudełko audiobooku - Widzialne i niewidzialne cz. 3
Widzialne i niewidzialne cz. 3 17.58 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Widzialne i niewidzialne cz. 4
Widzialne i niewidzialne cz. 4 23.55 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Fraszki, pieśni, treny (CD mp3)
Fraszki, pieśni, treny (CD mp3) 10.57 zł pozycja dostępna!
pudełko audiobooku - Modyfikowany węgiel
Modyfikowany węgiel 27.91 zł pozycja dostępna!
audiobook:

Widzialne i niewidzialne cz. 5

Dane szczegółowe:
Wydawca: Raj Media
Rok wyd.: 2000
Rodzaj nośnika: CD Box
EAN: 9788363154127
Data: 2015-07-14
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Widzialne i niewidzialne cz. 5 - Jacek Królikiewicz - opis audiobooka:

Cykl Widzialne i niewidzialne miał swoją premierę na antenie Radia Plus w 1999 roku, a kolejne odcinki emitowane były przez 20 miesięcy. Łącznie powstało prawie 100 odcinków regularnego cyklu oraz jego przewodnikowej wersji pt. ,,Atlas Rzeczy Widzialnych i Niewidzialnych". Tytuł ten, realizowany przez tych samych twórców, był także obecny na antenie Telewizji Puls. W formie audiobooka ukazały się najlepsze odcinki wybrane przez Autorów.

SPIS TREŚCI

Piąta część cyklu to spotkania ze świętą Barbarą, świętym Mikołajem i Nowonarodzonym Jezusem.

1. ŚW. BARBARA - Opieka z nieba, dla tych co pod ziemią (2130"). Barbara - znaczy ,,obca". Św. Barbara męczennica ma pod swoją opieką wiele różnych profesji: żołnierzy, saperów, hutników i marynarzy. Dawniej wszystkie statki w Europie opatrywane były jej wizerunkiem. Jest patronką dobrej śmierci. Od XX wieku św. Barbara znana jest przede wszystkim jako patronka górników. Ta jedna z najdzielniejszych kobiet w historii Kościoła rzeczywiście otacza ich szczególną łaską. Zespół Widzialne i niewidzialne dotarł do historii, które choć wydarzyły się pod ziemią, bardzo ściśle łączą się z niebem. Ten odcinek jest głównie o górnikach, jej podopiecznych.

2. ŚW. MIKOŁAJ - Najbardziej kochany, choć najmniej znany (2226"). Świat współczesny uczynił z niego grubego dziadka z Laponii, który przyjaźni się z reniferami, niekiedy daje prezenty, ale znacznie częściej naciąga nas na zakupy w supermarkecie. Tymczasem św. Mikołaj jest dla prawosławia najważniejszym świętym Kościoła. Był bardzo bogaty, ale cały swój majątek rozdał ubogim. Został biskupem Miry i stał się niezwykle charyzmatycznym, odważnym i bezkompromisowym wyznawcą Chrystusa. Jego grób jest miejscem ciągłych pielgrzymek, a ciało nadal nie uległo rozkładowi.

3. BOŻE NARODZENIE - ,,MA GRANICE NIESKOŃCZONY" (2003"). Najważniejsze urodziny świata, celebrowane na całym świecie w niezwykle uroczysty sposób, są najbardziej niepojętym i niezasłużonym darem, cudem, wydarzeniem w historii ludzkości. Wcielenie Boga w ciało człowieka, początek życia, które było zawsze. Cud za sprawą Ducha Świętego dokonany w ciele prostej dziewczyny. Ekipa Widzialne i niewidzialne przeniosła się w czasie i przestrzeni i stała świadkiem cudownego poczęcia i radosnych narodzin.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o audiobooku "Widzialne i niewidzialne cz. 5"
Jacek Królikiewicz - autor m.in.:
Widzialne i niewidzialne cz. 3 - pudełko audiobooku
Widzialne i niewidzialne cz. 3 Jacek Królikiewicz;
Widzialne i niewidzialne cz. 4 - pudełko audiobooku
Widzialne i niewidzialne cz. 4 Jacek Królikiewicz, Artur Moczarski, Rafał Porzeziński;