pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Sydonia Słowo się rzekło

Dane szczegółowe:
Wydawca: aleksandria
Rok wyd.: 2023
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788367501477
Data: 2023-06-23
28.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Debiut lektorski Elżbiety Cherezińskiej! Po raz pierwszy możecie usłyszeć powieść Elżbiety Cherezińskiej, czytaną przez samą autorkę. Towarzyszy jej niezastąpiony Filip Kosior.

Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do Szczecina. Tam, w 1620 roku stracono Sydonię von Bork. Jej procesem żyło całe Księstwo, bo oskarżona należała do najstarszego szlacheckiego rodu Pomorza, a wśród stawianych jej zarzutów znalazł się jeden szczególny: uśmiercenie panującego księcia. Broniła się niemal rok. Odwoływała zeznania złożone podczas tortur. W końcu przyznała się i została stracona. Tyle że po jej śmierci książęta z panującego rodu Gryfitów zaczęli umierać jeden po drugim. Na oczach przerażonych Pomorzan wymarła ich rodzima dynastia, a księstwo zniknęło z map, rozszarpane pomiędzy Szwecję i Brandenburgię. Legenda o klątwie rzuconej przez Sydonię na ród Gryfitów na trwałe zagościła w umysłach mieszkańców. Mówiono, że to zemsta za niedotrzymaną obietnicę.

Akta procesowe Sydonii von Bork przetrwały zawieruchę dziejową. Cherezińska rekonstruuje historię tej wyjątkowej kobiety, sięgając do starych dokumentów. Dlaczego oskarżono starą szlachciankę Czy była ofiarą mordu sądowego, czy awanturnicą, która sama wpakowała się w kłopoty Kim była najsłynniejsza pomorska czarownica I dlaczego o jej rodzie mówiono: To jest stare jak Bork i diabeł

Audiobook „Sydonia Słowo się rzekło” - oprawa CD - Wydawca: aleksandria. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy!