pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Audiobook »
»
Skandaliści w koronach
audiobook:

Skandaliści w koronach

Dane szczegółowe:
Wydawca: HERACLON
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788380978539
Data: 2017-04-12
21.09  27.90  6.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Naginanie historii do aktualnych potrzeb ma w Polsce długą tradycję. Naszych królów idealizowali wszyscy najwięksi kronikarze, łącznie z Gallem Anonimem, Wincentym Kadłubkiem czy Janem Długoszem, a w czasach gdy traciliśmy niepodległość, ku pokrzepieniu serc, nieodmiennie przywoływano dawnych dzielnych władców i ich wielkie czyny. Nawet w podręcznikach historii poprawiono wizerunki królów Polski, wstydliwie kryjąc za zasłoną milczenia wszystko, co mogłoby im zaszkodzić.

W swojej książce Skandaliści w koronach Andrzej Zieliński zrywa właśnie kilka takich zasłon, pokazując, że obok czynów, którymi nasi władcy słusznie mogli się szczycić, było i wiele takich, których nie można nazwać inaczej jak skandalem, głupotą czy zbrodnią. Wydobywając je z zapomnienia, autor stara się skłonić czytelników do refleksji, a niekiedy zupełnego przewartościowania poglądów na nasze dzieje.

Audiobook „Skandaliści w koronach” - oprawa CD - Wydawca: HERACLON. Cena 21.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Andrzej Zieliński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Potop - pudełko audiobooku

Potop

Henryk Sienkiewicz
Sztafeta - pudełko audiobooku

Sztafeta

Melchior Wańkowicz
Mity greckie cz. 4 (+ CD) - pudełko audiobooku

Mity greckie cz. 4 (+ CD)

Nathaniel Hawthorne
Gra cieni (CD mp3) - pudełko audiobooku

Gra cieni (CD mp3)

Charlotte Link