pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Audiobook »
»
Pan Jowialski
audiobook:

Pan Jowialski

Dane szczegółowe:
Wydawca: HERACLON
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788381460255
Data: 2018-05-21
18.88  24.95  6.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Na obrzeżach szlacheckiej posiadłości, pełnej gości z różnych pokoleń i środowisk, zatrzymuje się na odpoczynek tajemniczy wędrowiec, Ludmir. Kiedy zauważa zbliżającą się parę, udaje, że śpi. Dzięki temu dowiaduje się, że młodzieniec, Janusz, zamierza kazać przenieść go do dworu, przebrać w teatralne szaty sułtana i namówić wszystkich mieszkańców i gości, aby również się przebrali i udawali dworaków sułtana.

Figlem tym Janusz chce przypodobać się właścicielowi posiadłości, panu Jowialskiemu, gawędziarzowi, nieustannie zamęczającemu otoczenie powtarzaniem historyjek, będącemu także dziadkiem Heleny, o której rękę ubiega się Janusz.

Sztuka napisana jest prozą, ale wplecione są w nią rymowane bajki, np. "Osiołkowi w żłoby dano", "Małpa w kąpieli", "Paweł i Gaweł", "Czyżyk i zięba", funkcjonujące także jako osobne utwory.

"Pan Jowialski" należał do najczęściej wystawianych sztuk Fredry. Tadeusz Boy-Żeleński określił ją jako "sfinksa naszej literatury" - z uwagi na wielości interpretacji badaczy tego utworu.

Audiobook „Pan Jowialski” - oprawa CD - Wydawca: HERACLON. Cena 18.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Aleksander Fredro - autor m.in.:
Produkty podobne:
Sezon na śmierć - pudełko audiobooku

Sezon na śmierć

Max Bilski
Damy i huzary - pudełko audiobooku

Damy i huzary

Aleksander Fredro
Niedomówienia - pudełko audiobooku

Niedomówienia

Anna Sakowicz
Koszmary zasną ostatnie - pudełko audiobooku

Koszmary zasną ostatnie

Robert Małecki