pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Dane szczegółowe:
Wydawca: aleksandria
Rok wyd.: 2022
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788366817753
Data: 2022-06-21
23.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

"Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć."
Dwukrotna zdobywczyni Nagrody Nobla! Kobieta naukowiec, jedna z pierwszych kobiet na świecie, które zrobiły prawo jazdy, a jednocześnie matka dwóch uzdolnionych córek, czyli o Marii Skłodowskiej-Curie mowa!
Jedno z jej ulubionych powiedzeń brzmiało: Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń.

Ta książka pomaga poznać bliżej Marię i jej życie od najmłodszych lat, aż do momentu, kiedy poświęcając swoje zdrowie dokonała wielkiego odkrycia, które do dziś pomaga ludziom w walce z rakiem. W uznaniu za osiągnięcia, jej imieniem nazwana została niejedna szkoła i instytucja naukowa, a jej wizerunek znajduje się na wielu banknotach i znaczkach pocztowych. Sam Albert Einstein mawiał: Pani Curie jest - ze wszystkich ludzi na świecie - jedynym niezepsutym przez sławę człowiekiem. Nic więc dziwnego, że tak łatwo wpaść w manię na temat Manii!
Co to była za kobieta, jedyna taka na świecie!
Mania - dziewczyna inna niż wszystkie.

Książka znajduję się na liście lektur dla klas I-III szkoły podstawowej.

Audiobook „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” - oprawa CD - Wydawca: aleksandria. Cena 23.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.