pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

In front of their eyes

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galeria Miejska Arsenał
Rok wyd.: 2016
Rodzaj nośnika: miękka
EAN: 9788361886587
Data: 2016-01-25
25.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Nagrania związane z realizowanym w minionym roku projektem "In Front of Their Eyes" (w ramach projektu wystawienniczo-edukacyjnego "Mediamorfozy" z okazji 65. rocznicy powstania Galerii Miejskiej "Arsenał") usłyszeć można na nowo wydanej płycie Adama Gołębiewskiego "In Front of Their Eyes".

Adam Gołębiewski to perskusista, improwizator, muzykolog i socjolog, który na czterech utworach dźwiękowych zawarł nietypowy zapis działania artystycznego na skonstruowanym przez siebie instrumencie umożliwiającym binauralny odbiór dźwięku.

Na sam projekt artystyczny złożyła się instalacja dźwiękowa na system binauralny i wykonawcę (realizatora) oraz warsztaty na eksperymentach dźwiękowych. Dźwiękowość trójwymiarowa to rzadko używana technika dostarczająca słuchaczowi "anatomicznie precyzyjny" obraz dźwiękowy za pośrednictwem fantomu głowy ludzkiej z wbudowanymi w miejscach uszu mikrofonami. Drugim elementem jest pojedynczy orkiestrowy bęben (tom-tom), na którym artysta zastosował rozszerzone techniki instrumentalne. Fantom głowy był umieszczony wewnątrz bębna, a odbierany przez niego dźwięk dalej został przekazany do systemu słuchawkowego dostępnego dla uczestników. Dzięki temu, wrażenia dźwiękowe odbierane przez uczestnika sytuacji są niemalże takie, jak gdyby znajdował się wewnątrz instrumentu. Założeniem pracy Adama Gołębiewskiego jest dostarczanie wiernego człowiekowi sposobu słyszenia, ujawniając jednocześnie zupełnie nową treść dźwiękową pochodzącą z fundamentalnej reinterpretacji instrumentu muzycznego, a więc tego, co uznane być powinno za pozornie niezmienne i społecznie utrwalone. W ten sposób został zaburzony porządek odbioru i uczestnictwa w sytuacji dźwiękowej.

Audiobook „In front of their eyes” - oprawa miękka - Wydawca: Galeria Miejska Arsenał. Cena 25.64 zł. Zapraszamy na zakupy!