pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Dziewczęta z Nowolipek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ
Rok wyd.: 2010
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788376990347
Data: 2014-11-14
10.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis audiobooka:

Pierwsza powieść z cykludylogii warszawskiej", publikowana najpierw w odcinkach na łamach Gazety Polskiej", a następnie wydana w formie książkowej w 1935 roku. Powieść składa się z serii epizodów, dotyczących każdej z postaci: Franki, Kwiryny, Bronki i Amelki.

Są ostatnie lata przed wybuchem I wojny światowej. Cztery kilkunastoletnie dziewczęta z Nowolipek ukończyły szkołę powszechną i daremnie marzą o dalszej nauce. Matka Franki jest służącą, nie ma pieniędzy, a jej córka mieszka w schronisku dla sierot. Po kolejnym życiowym niepowodzeniu popełnia samóbójstwo. Rodzice Kwiryny są właścicielami sklepiku spożywczego, ale nie zamierzają pomóc córce w dalszym kształceniu się. Ojciec Bronki, odkąd nawiązał romans z kuzynką Heleną, nie chce dawać pieniędzy na utrzymanie rodziny, a żyjąca w krańcowej biedzie wdowa Raczyńska, matka Amelki, pragnie tylko jak najszybciej i najkorzystniej wydać córkę za mąż.

Czyta:Beata Rakowska

Audiobook „Dziewczęta z Nowolipek” - oprawa twarda - Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ. Cena 10.61 zł. Zapraszamy na zakupy!