pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Pakt (CD mp3)

autor:

Anna Potyra

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2022
Rodzaj nośnika: Miękka
EAN: 9788382026429
Data: 2022-09-29
25.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Komisarz Adam Lorenz – znany doskonale czytelnikom z „Pchły” i „Potworów” – przyjeżdża w odwiedziny do swojego starego przyjaciela, który dorobiwszy się fortuny, wrócił w rodzinne strony i kupił zrujnowany poniemiecki pałac. Dwadzieścia lat temu odnaleziono w nim zwłoki młodej dziewczyny, która popełniła samobójstwo, ale teraz nie ma nawet śladu po dawnej tragedii. Pałac przywrócono do stanu świetności, do odnowionych stajni po osiemdziesięciu latach wróciły konie. Majątek tętni życiem.

Jednak pod taflą doskonałości kryją się ponure sekrety.

W dniu przyjazdu Lorenza znika bez śladu pracownica majątku, młoda Ukrainka. Wiele wskazuje na to, że dziewczyna padła ofiarą przestępstwa. Wkrótce potwierdza się najczarniejszy scenariusz.

Komisarz rozpoczyna własne śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności śmierci dziewczyny. Nie przypuszcza nawet, z czym przyjdzie mu się zmierzyć.

KORZENIE ZŁA SIĘGAJĄ BARDZO GŁĘBOKO.

***
„Anna Potyra wyrasta na królową polskiego kryminału. Miałem tę książkę przeczytać spokojnie przez jeden weekend. Skończyłem w sobotę nad ranem rozczarowany, że nie ma jeszcze kolejnej opowieści o komisarzu Lorenzie”.

Bartosz Węglarczyk
***
„Rokitki to miejsce akcji kolejnej powieści Anny Potyry, która z tej małej pomorskiej miejscowości zrobiła siedlisko zła i zepsucia. Przekonująco, bo zło ma tutaj oblicza sąsiadów, kolegów ze szkoły, członków rodziny. Jest prozaiczne i niezbyt spektakularne. I pewnie właśnie dlatego takie przerażające. »Pakt« to pomysłowy kryminał, w którym u źródeł makabrycznej serii zabójstw leży bezduszna zbrodnia z przeszłości. Potyra świetnie oddaje klimat małego miasteczka i napięte relacje między jego mieszkańcami, umiejętnie wplata w fabułę echa konfliktu w Donbasie, a każda ze stworzonych przez nią postaci przykuwa uwagę”.

Marta Górna

Audiobook „Pakt (CD mp3)” - oprawa Miękka - Wydawca: Zysk i S-ka. Cena 25.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.