pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Witaj szkoło! Klasa 2. Szkoła podstawowa. Matematyka podręcznik z...
»
»
podręcznik:

Witaj szkoło! Klasa 2. Szkoła podstawowa. Matematyka podręcznik z ćwiczeniami cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: edukacja polska
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 210x270 mm
EAN: 9788376350721
ISBN: 978-83-7635-072-1
Data: 2013-05-22
Cena wydawcy: 17.00 złpozycja niedostępna

Witaj szkoło! Klasa 2. Szkoła podstawowa. Matematyka podręcznik z ćwiczeniami cz. 2 - Dorota Zagrodzka - opis podręcznika:

W klasie 2 w nauczaniu matematyki kontynuowane jest doskonalenie umiejętności matematycznych zdobytych w klasie 1, a także po klasie 2 uczeń między innymi: liczy w zakresie 100, porównuje liczby w zakresie 100, wskazuje liczby parzyste i nieparzyste w zakresie 100, dodaje i odejmuje liczby w zakresie 100, wie, że dodawanie i odejmowanie to działania odwrotne, stosuje przemienność dodawania, mnoży i dzieli liczby w zakresie 40, wie, że mnożenie i dzielenie to działania odwrotne, stosuje przemienność mnożenia, rozwiązuje łatwe równania z niewiadomą w postaci okienka, rozwiązuje jednodziałaniowe zadania z treścią, układa pytania do treści zadań, rozwiązuje zadania na porównywanie różnicowe, mierzy długość przedmiotów i odcinków za pomocą linijki, miarę wyraża w centymetrach i milimetrach, waży przedmioty, wagę wyraża w gramach, dekagramach i kilogramach, próbuje szacować wagę przedmiotów, odmierza płyny, ilość płynu wyraża w litrach, wykonuje obliczenia dotyczące wagi i pojemności, potrafi posługiwać się pieniędzmi (monety i banknoty), oblicza resztę, którą powinien otrzymać, płacąc za dany towar, odczytuje i zapisuje liczby w systemie rzymskim od I do XII, zna i zapisuje nazwy pór roku, miesięcy, dni tygodnia, czyta i zapisuje daty, zna liczbę dni w poszczególnych miesiącach, odczytuje i zaznacza na zegarze godziny w systemie dwudziestoczterogodzinnym, odczytuje temperaturę na termometrach, określa temperaturę powietrza i ciała człowieka.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Witaj szkoło! Klasa 2. Szkoła podstawowa. Matematyka podręcznik z..."