pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Wielka Przygoda. Klasa 2. Szkoła podstawowa. S Matematyka. Ćwiczenia cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nowa Era
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 205x275 mm
EAN: 9788326740169
ISBN: 978-83-2674-016-9
Data: 2021-07-29
23.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Ćwiczenia matematyczne z serii Wielka Przygoda klasa 2 cz. 2 dają dziecku możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce. Zeszyty ćwiczeń, jako uzupełnienie podręcznika, rozwijają sprawność liczenia, utrwalają rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach, uczą analizowania danych, wykorzystują kreatywność i potencjał każdego ucznia.
Porządkują wiedzę nieformalną dziecka i kształtują rozumienie pojęć matematycznych dzięki zadaniom, w których uczeń szuka rozwiązań, wykorzystując swoją intuicję oraz zdobyte umiejętności.
Rozwijają i kształtują wyobraźnię przestrzenną poprzez zadania, w których dziecko ma okazję manipulowania różnymi przedmiotami, badania ich właściwości, eksperymentowania.
Przygotowują ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz do rozwiązywania zadań z geometrii.
Pozwalają dziecku dochodzić do rozwiązania różnymi drogami. Pokazują, że opisany w zadaniu problem można rozwiązać na kilka sposobów.
Kładą nacisk na manualne i rysunkowe metody rozwiązywania zadań tekstowych.
Uczą argumentowania, kształtują i rozwijają samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w których można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
Sprawdzają i systematyzują zdobytą wiedzę matematyczną, uczeń dowiaduje się, które zagadnienia już opanował, a które musi jeszcze poćwiczyć (strony Czy to już umiem?).

Podręcznik „Wielka Przygoda. Klasa 2. Szkoła podstawowa. S Matematyka. Ćwiczenia cz. 2” - oprawa miękka - Wydawca: Nowa Era. Cena 23.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.