pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Testy 2 semestralne wraz ze zbiorem ćwiczeń dla poziomu B1-C1
podręcznik:

Testy 2 semestralne wraz ze zbiorem ćwiczeń dla poziomu B1-C1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788375254181
ISBN: 978-83-7525-418-1
Data: 2015-08-31
pozycja niedostępna

Testy 2 semestralne wraz ze zbiorem ćwiczeń dla poziomu B1-C1 - Małgorzata Krzanowska, Aneta Romańska-Szeląg - opis podręcznika:

Seria Testy Ogólne i Specjalistyczne z Języka Polskiego jako Obcego Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego jest pracą zbiorową doświadczonych wykładowców, zatrudnionych w ośrodku akademickim, który nieprzerwanie od 1952 roku kształci cudzoziemców z całego świata. Niektórzy z nich uczą się w Łodzi języka polskiego ogólnego, inni przez rok przygotowują się językowo do podjęcia studiów wyższych. Ci drudzy - m.in. kandydaci na studia humanistyczne, prawnicze, ekonomiczne, medyczne, techniczne poznają, obok odmiany standardowej, także specjalistyczną odmianę polszczyzny, zgodną z wybranym kierunkiem studiów.

Teksty i testy zgromadzone w poszczególnych zeszytach serii pomogą uczącym się języka polskiego w różnych jego odmianach rozwinąć kompetencję leksykalną oraz sprawdzić kompetencje w zakresie rozumienia ze słuchu, pisania, czytania, poprawności gramatycznej, komunikacji językowej (od poziomu A1 do poziomu C2).

Każdy zeszyt testów może służyć do pracy w klasie z pomocą nauczyciela, jak też do pracy samodzielnej w domu. Można też przypuszczać, że niektóre z zeszytów będą wykorzystywane jako podręczniki, szczególnie na kursach językowych dla studentów zagranicznych wybierających się na studia w polskich uczelniach lub pragnących podjąć pracę w Polsce. Autorzy starali się. by teksty i zadania testujące sprawności językowe i kompetencję gramatyczno-leksykalną były ciekawe, a praca z nimi zachęcała do dyskusji i refleksji językowej. A także by dawała przyjemność.

prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii)

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Testy 2 semestralne wraz ze zbiorem ćwiczeń dla poziomu B1-C1"