pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Słowa na czasie. Klasa 1. Gimnazjum. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nowa Era
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 9788326706424
ISBN: 978-83-2670-642-4
Data: 2012-06-19
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik Słowa na czasie proponuje chronologiczną perspektywę czytania literatury, w sposób dostosowany do możliwości gimnazjalistów. Dlatego obok bloku tekstów z epoki znajdują się odpowiednio dobrane utwory współczesne, które ułatwiają rozmowę o ponadczasowych zagadnieniach. Ciekawe fragmenty tekstów literackich, publicystycznych i popularnonaukowych pomagają rozbudzić zainteresowania czytelnicze uczniów oraz zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Podręcznik składa się z czterech rozdziałów. Każdy rozdział podzielony jest na cztery bloki: 1. Utwory z epoki - teksty reprezentatywne dla kolejnych epok literackich w przystępny sposób obrazujące rozwój literatury polskiej i obcej 2. Nawiązania do epoki - współczesne utwory odwołujące się do dorobku literackiego danej epoki pozwalające zrozumieć, że motywy obecne w dawnych dziełach nie są inne niż te, które fascynują dzisiejszych twórców 3. Teksty bliskie uczniom - utwory, po które uczniowie sami chętnie sięgają, odwołujące się do zagadnień istotnych dla danej epoki oraz zachęcające do traktowania literatury i sztuki jako źródła wiedzy o człowieku i świecie 4. Media - teksty dotyczące teatru, filmu, muzyki i sztuk plastycznych porządkujące informacje o świecie mediów Nr dopuszczenia: 95/1/2009

Podręcznik „Słowa na czasie. Klasa 1. Gimnazjum. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego” - oprawa miękka - Wydawca: Nowa Era.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]