pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

PUS. Matematyka konkretna 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 170x235 mm
EAN: 9788375141535
ISBN: 978-83-7514-153-5
Data: 2010-10-01
16.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Jednym z priorytetów nauczania matematyki jest rozwijanie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w różnych sytuacjach życiowych, w określonym celu oraz posługiwania się liczbami na co dzień. Do realizacji tego celu ma sie przyczynić, między innymi, zbiór tematycznych ćwiczeń zawartych w książeczce PUS "Matematyka konkretna". Ćwiczenia dotyczą takich zagadnień z zakresu matematyki praktycznej jak:

- Symetria i rytm - dostrzegania regularności rytmicznych i symetrycznych oraz ich wykorzystanie w codziennych formach aktywności

- Miary, wagi i pieniądze to pojęcia wywodzące się z codziennego życia i odgrywające znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Wprowadzając te pojęcia do ćwiczeń w książeczkach PUS, wiążemy je jednocześnie z materiałem arytmetycznym obowiązującym na I etapie kształcenia. Celem poszczególnych ćwiczeń jest pogłębianie umiejętności nabytych przez uczniów w toku praktycznych doświadczeń, zadań i eksperymentów.


- Znaki rzymskie - to inny sposób zapisywania liczb, z którym dziecko styka się w różnych sytuacjach życiowych. Dlatego też poprzez ćwiczenia zawarte w tej książeczce dziecko utrwali znajomość poznanych znaków rzymskich od I do XII.


Książeczki PUS służą zawsze w połączeniu z Zestawem Kontrolnym PUS - poręcznym, zamykanym pudełkiem z plastiku w którym znajduje się 12 ponumerowanych klocków, a cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach.
Zestaw Kontrolny "rośnie razem z dzieckiem" i raz zakupiony, służy przez wiele lat do zabawy ze wszystkimi książeczkami PUS.

Podręcznik „PUS. Matematyka konkretna 1” - oprawa miękka - Wydawca: EPIDEIXIS. Cena 16.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]