pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
PUS. Czytanie ze zrozumeniem 3. O ciekawskim kotku
podręcznik:

PUS. Czytanie ze zrozumeniem 3. O ciekawskim kotku

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375141658
ISBN: 978-83-7514-165-8
Data: 2016-12-05
12.46  14.00  1.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

PUS. Czytanie ze zrozumeniem 3. O ciekawskim kotku - Agnieszka Piekarska - opis podręcznika:

Książeczka "O ciekawskim kotku" należy do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie przez dzieci czytania ze zrozumieniem. Zawarte w niej zagadki i zadania pomagają także ćwiczyć znajomość zasad ortografii i gramatyki języka polskiego. Kolejne ćwiczenia opierają się na wybranych z tekstu wyrazach, za pomocą których dziecko utrwala poprawną pisownię. Inne pozwalają wprowadzać pojęcia części mowy i dostrzegać różnice między nimi. Pojawiają się również zadania z synonimami i antonimami, dzięki czemu dziecko nie tylko potrafi je wskazać, ale również wzbogaca zasób swojego słownictwa. Umiejętność czytania ze zrozumieniem, nabyta w młodszych klasach szkoły podstawowej, jest bardzo ważna i niezbędna na późniejszych etapach edukacji. Jej rozwijanie to podstawa, która umożliwia dziecku dalsze systematyczne uczenie się i pogłębianie wiedzy.

Dobrze wyćwiczona umiejętność czytania ze zrozumieniem pozwala dziecku na posługiwanie się tekstem jako podstawowym źródłem informacji. Brak tej umiejętności powoduje, że dziecko potrzebuje więcej czasu na czytanie, obniża się poziom jego zainteresowania tekstem, a często następuje u niego zniechęcenie i rezygnacja z czytania.

W opowieści "O ciekawskim kotku" dzieci znajdą sympatycznych bohaterów, którzy przeżywają ciekawe przygody. Ich losy na pewno zainteresują małych czytelników. Dodatkowo książeczka zawiera wiele odniesień do dobrze znanych dzieciom baśni, co pozwala na ćwiczenie skojarzeń i logicznego myślenia. Interesująca fabuła pomaga dziecku bardziej zaangażować się w proces czytania i przyswoić więcej informacji.

Podręcznik „PUS. Czytanie ze zrozumeniem 3. O ciekawskim kotku” - oprawa miękka - Wydawca: EPIDEIXIS. Cena 12.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "PUS. Czytanie ze zrozumeniem 3. O ciekawskim kotku"
Agnieszka Piekarska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Ortografia 1 ó-u - okładka podręcznika
Ortografia 1 ó-u Wiesława Śliwerska
PUS. Ortografia rz-ż - okładka podręcznika
PUS. Ortografia rz-ż Wiesława Śliwerska, Bożena Podstolska-Porodzińska