pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Opracowania lektur i wierszy dla wszystkich klas liceum i technikum

Dane szczegółowe:
Wydawca: ADAMANTAN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373503397
ISBN: 978-83-7350-339-7
Data: 2015-08-03
pozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Książka zawiera opracowania 160 lektur i wierszy z zakresu aktualnej podstawy programowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z uwzględnieniem obowiązujących standardów wymagań maturalnych. Każde opracowanie zawiera streszczenie utworu i zwięźle przedstawioną problematykę, a w przypadku wiersza, jego klarowną analizę i interpretację. Omówione są wszystkie kluczowe pojęcia, motywy i nawiązania do innych utworów, a także budowa utworów oraz użyte środki literackie. Atutem książki są diagramy, pozwalające łatwo zapamiętać najważniejsze fakty o postaciach i wydarzeniach, w których uczestniczą.

Podręcznik „Opracowania lektur i wierszy dla wszystkich klas liceum i technikum” - oprawa miękka - Wydawca: ADAMANTAN.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 4.8 (z 6 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: bombowiec124; Ocena: 4 pkt.; Data: 2016-03-09
Po dokładnym zapoznaniu się z książką śmiem twierdzić, że niejednokrotnie lepiej jest przeczytać tą oto analizę tekstu niż samą lekturę. Wszelka problematyka związana z utworami stanie się banalnie prosta, a samo jej użycie we własnych wypracowaniach intuicyjne.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Amber; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-02-29
Mistrzowski podręcznik! Widać, że autorzy są kompetentni i biegli w prezentowanej tematyce. Pomaga w nauce - dobry zarówno do powtórek jak i oczywiście jeszcze przed omawianiem lektury. Do egzaminu, moim zdaniem- niezbędny.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Kinga; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-02-21
Okazała książka. Dobrze mieć wszystko w jednym podręczniku, nie kupować kilku osobnych. To już kolejna wersja, dopasowana do nowych wymogów. Opłaca się skorzystać i czerpać przyjemność z wiedzy.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Franciszek; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-02-14
Niesamowite wrażenie na mnie zrobił rysunek przedstawiający zaświaty przy omawianiu Boskiej komedii Dantego, tak rozsądnego i przejrzystego opracowania dawno nie widziałem, a wiele miałem przed oczami. Czapki z głów i respekt.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Wanda; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-02-04
Nadzwyczajna pozycja. Po prostu pierwszorzędna! Bezbłędnie przygotuje do matury. Opis graficzny - wyborny. Potwierdzam, że jest to w swojej klasie produkt niedościgły. Najlepsze opracowania!
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: Zosia; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-01-25
Jest tu wszystko czego uczeń technikum i liceum poszukuje repetytoriach: krótkie hasła, treściwe opisy, dokładne podziały i wypunktowania, łatwość poruszania się po książce, prosty- zrozumiały język. Przydatna publikacja dla podchodzących do egzaminu dojrzewania.
skomentuj opinię/recenzję [+]