pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Matematyka na planszy. Zestaw 22 gier matematycznych dla gimnazjum...
podręcznik:

Matematyka na planszy. Zestaw 22 gier matematycznych dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: NOWIK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 102 s.
Wymiar: 210x290 mm
EAN: 9788362687787
ISBN: 978-83-6268-778-7
Data: 2016-03-14
pozycja niedostępna

Matematyka na planszy. Zestaw 22 gier matematycznych dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej - Anna Płońska - opis podręcznika:

Czy możemy jakoś zmienić fakt, że matematyka nie jest zbyt lubianym przedmiotem w szkole? Oczywiście! A czy możemy sprawić, by matematyka przestała się kojarzyć z nudnymi lekcjami i liczbami, czy nieprzydatnymi i niezrozumiałymi symbolami? Matematyka na planszy jest na to odpowiedzią! Zawarte w zestawie propozycje gier dydaktycznych pomogą Państwu uatrakcyjnić lekcje matematyki oraz zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów. Do każdej gry dołączone są ogólne informacje na temat treści pojawiających się w poleceniach oraz krótki opis typu zadań i umiejętności, które są kształcone podczas rozgrywki. Zadania i polecenia są tak dobrane, że nie wymagają od uczniów wykonywania skomplikowanych rachunków i operacji myślowych, większość można rozwiązać w pamięci. Zabawy można w dowolny sposób modyfikować i dostosowywać do potrzeb lekcji. Gry dydaktyczne wdrażają młodego człowieka do uczciwej rywalizacji w codziennym życiu.

Pomysły niektórych gier zaczerpnięty jest ze znanych gier, mających już swoją historię i tradycje (Domino) oraz prostych, ale popularnych gier karcia nych dla dzieci (Wojna, Piotruś). Zasady jednak zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby wprowadzić element strategiczny i ograniczyć czynnik loteryjności. Gry prezentowane w tej książce wykorzystują wiadomości z różnych działów matematyki oraz zróżnicowane umiejętności matematyczne.

Matematyka na planszy to doskonały, dobrze przemyślany, opracowany przez doświadczonego pedagoga zestaw 22 gotowych gier dydaktycznych na poziom szkoły ponadgimnazjalnej ale także gimnazjum.

W zestawie znajdziecie starannie wykonane 12 plansz do gry, 74 arkusze kart do wycięcia oraz doskonale opracowany poradnik z instrukcjami jak przeprowadzić wszystkie 22 gry. Całość opakowana jest w teczkę z uchwytem aby można było po zabawie powpinać plansze i przechowywać karty włożone w np. koszulkach.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Matematyka na planszy. Zestaw 22 gier matematycznych dla gimnazjum..."
Anna Płońska - autor m.in.: