pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych,...
podręcznik:

Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788328358966
ISBN: 978-83-2835-896-6
Data: 2019-09-18
Cena wydawcy: 37.95 złpozycja niedostępna

Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych cz. 1 - Marcin Czerwonka, Zenon Nowocień - opis podręcznika:

Informatycy i programiści należą aktualnie do najbardziej poszukiwanych specjalistów. Dlatego tytuł, który uzyskuje się w szkole średniej, nie stanowi jedynie świadectwa ukończenia pewnego etapu edukacji. Technik informatyk to zawód o wymiernej wartości rynkowej. Absolwenci tego kierunku kształcenia nie mają większych problemów ze znalezieniem intratnego i rozwojowego zajęcia, a pracodawcy chętnie inwestują w ich szkolenia, by mogli zdobywać coraz wyższe kwalifikacje. Szczególnie pożądaną umiejętnością jest sprawne poruszanie się wśród zagadnień związanych z systemami operacyjnymi oraz koordynowanie pracy sieci komputerowych.
Treści, które zawiera Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych. Część 1. Systemy komputerowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk, są zgodne z podstawą programową obowiązującą od 1 września 2019 roku, co oznacza, że każdy uczeń powinien je znać, rozumieć i potrafić z nich korzystać. Ich znajomość będzie mu niezbędna nie tylko na aktualnym etapie nauki przedmiotu, lecz także w trakcie dalszej edukacji. Dla ułatwienia teorię zawartą w podręczniku zilustrowano zrzutami ekranu i czytelnymi grafikami oraz uzupełniono licznymi przykładami praktycznymi.
Publikację podzielono na trzy zasadnicze działy, szczegółowo omawiające poruszone w nich zagadnienia:
Systemy operacyjne (Windows, Linux, inne systemy stacjonarne oraz systemy mobilne, bezpieczeństwo systemów operacyjnych)
Logika komputera (rodzaje systemów liczbowych, działania matematyczne w systemie binarnym, kalkulatory systemowe, układy logiczne i kombinacyjne, działania logiczne i arytmetyczne)
Budowanie i kosztorysowanie komputera (parametry sprzętu komputerowego, podzespoły komputerowe, interfejsy, modernizacja, architektura systemów, kosztorysowanie i recykling sprzętu komputerowego)
Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk to charakteryzujący się wysoką jakością kompletny zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych wydawnictwo Helion.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych,..."