pokaz koszyk
autor tytuł  24h
Język polski. Nowa matura. Czytanie tekstu ze zrozumieniem. Analiza i interpretacja tekstu. Modele odpowiedzi - krok po kroku

podręcznik: Język polski. Nowa matura. Czytanie tekstu ze zrozumieniem. Analiza i interpretacja tekstu. Modele odpowiedzi - krok po kroku. autor:

Dane szczegółowe:

Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Język polski. Nowa matura. Czytanie... - opis produktu:

Książka, którą oferujemy, pomyślana została jako pomoc w przygotowaniu do pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Może być wykorzystana przez nauczycieli (zadania domowe, sprawdziany), a także przez uczniów do samodzielnej pracy. Dobór materiałów jest zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi, realizowanymi w trzyletnim cyklu kształcenia, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Niektóre teksty przeznaczone do czytania ze zrozumieniem dobrane zostały w taki sposób, by poszerzyć także wiedzę uczniów na temat epoki czy też popularnego motywu, a więc nadają się do wykorzystania przy sprawdzianach podsumowujących wiedzę na temat okresów literackich. Ćwiczenia, sformułowane z myślą o kształceniu umiejętności określonych w standardach egzaminacyjnych, zawierają charakterystyczne dla nowej formuły matury polecenia i pytania. Towarzyszą im przykładowe modele odpowiedzi, które mogą pomóc w samokształceniu. Książka składa się z dwóch zasadniczych części: pierwsza zawiera zadania dla poziomu podstawowego ( test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz ćwiczenia związane z interpretacją utworów literackich). Druga przeznaczona jest dla uczniów chcących zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym. Wszystkie zadania zawierają modele odpowiedzi (klucze do interpretacji) zamieszczone na końcu każdej części. Przedstawione zadania należy traktować jako materiał do kształcenia pewnych sprawności, stąd niektóre z nich nie są całkowicie tożsame z egzaminacyjnymi, np. część testów na rozumienie czytanego tekstu zawiera więcej poleceń niż przedstawione w informatorze maturalnym. Podobny charakter mają ćwiczenia związane z analizą i interpretacją utworów literackich. Celem takiego Poniżej w plikach pdf znajdziecie spis tereści oraz przykładowe ćwiczenia z książki1. Spis treści 2. Rozdział I. POZIOM PODSTAWOWY CZYTANIE TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM. 3. Rozdział II. POZIOM PODSTAWOWY. ANALIZA I INTERPRETACJA TEKSTU.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

okładka - książka
Język polski. Matura 2015. Zagadnienia maturalne....
Rok wydania: 2014 Oprawa: miękka
okładka - książka
Katarzyna A. Fiałkowska
Polonistyczne peregrynacje. Arkusze maturalne...
Rok wydania: 2004 Oprawa: miękka
okładka - książka
Katarzyna A. Fiałkowska
Matura 2015. Język polski. Poziom podstawowy i...
Rok wydania: 2014 Oprawa: miękka
okładka - książka
Beata Kapela-Bagińska, Tomasz Zieliński
Przed maturą. Język polski. Repetytorium z zadaniami...
Rok wydania: 2015 Oprawa: miękka
okładka - książka
Katarzyna A. Fiałkowska, Elżbieta Kruszyńska
Matura od 2015. Język polski. Zadania maturalne...
Rok wydania: 2014 Oprawa: miękka
okładka - książka
Jadwiga Wiendlocha, Aleksandra Juranek, Małgorzata Młynarczyk
Nowa matura. Język polski. Poziom podstawowy i...
Rok wydania: 2009 Oprawa: miękka
Poniedziałek, 08 Lutego 2016 roku.