pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Jestem Twoim Zbawicielem. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788327718518
Data: 2021-08-03
20.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podstawa programowa katechezy z 8 VI 2018.

Program ogólnopolski dla klas V-VIII szkoły podstawowej "Bóg kocha i zbawia człowieka".

Program nr AZ-1-01/18
Seria: Szukam Cię.

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 obowiązuje nowa Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce - dokument Konferencji Episkopatu Polski przyjęty 8 czerwca 2018 r. Pomoce katechetyczne do klasy 6 Wydawnictwa WAM pt. Jestem Twoim Zbawicielem powstały na podstawie dokumentu Komisji Wychowania Katolickiego KEP: Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach (z 19 września 2019 r.), są więc zgodne z nową podstawą programową.

Treść podręcznika osadzona jest na kanwie zagadnień związanych z wprowadzeniem ucznia w historię zbawienia. Starotestamentalna historia zbawienia na kartach podręcznika ukazana jest chronologicznie, w sposób liniowy. Inne aspekty historii zbawienia człowieka ukazane zostały w optyce osobistej historii zbawienia każdego z nas począwszy od założenia świata, poprzez doświadczenie ludzkiej słabości i grzechu, poprzez odkupienie dokonane przez Jezusa Chrystusa na drzewie krzyża. Podręcznik ukazuje historię zbawienia człowieka, która dzieje się dla nas a obrazują je historia Kościoła pisana poprzez życie oraz czyny konkretnych ludzi tworzących wspólnotę Kościoła, szczególnie postaci świętych.

Historia zbawienia to także historia, która dzieje się w życiu codziennym oraz wnętrzu każdego z nas, poznającego Osobę Jezusa Chrystusa, przyjmowania przez wiarę tajemnicy paschalnej Jezusa, a tym samym daru zbawienia.

W podręczniku zawarto interesujące materiały tekstowe i ilustracyjne, a do nich zadania oraz w każdej katechezie modlitwę i podsumowanie istotnych treści katechezy w Ważnej wiadomości. Zadania prowokują do myślenia i prowadzą ucznia do poznania tajemnic wiary w świetle nauczania Kościoła.

- Podręcznik obejmuje 60 jednostek tematycznych;
- Zawiera stałe elementy: fragment Pisma Świętego, tekst narracyjny, propozycję modlitwy, zadania do wykonania dla ucznia, podkreślenie ważnych informacji do zapamiętania;
- Ciekawa i nowoczesna szata graficzna zachęca do zapoznania się z tematem każdej katechezy.

Podręcznik „Jestem Twoim Zbawicielem. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej” - oprawa miękka - Wydawca: WAM. Cena 20.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]