pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Informatyka. Podstawowe tematy. Gimnazjum. Podręcznik (+ CD)
Księgarnia »
Podręczniki »
Księgarnia »
Podręczniki »
podręcznik:

Informatyka. Podstawowe tematy. Gimnazjum. Podręcznik (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szkolne PWN
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374460019
ISBN: 83-7446-001-6
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Informatyka. Podstawowe tematy. Gimnazjum. Podręcznik (+ CD) - Grażyna Koba - opis podręcznika:

Metoda prezentacji treści nauczania w poprzednich wydaniach podręcznika polegała na eksponowaniu metod pracy z komputerem i programami komputerowymi, niezależnych od danego programu czy jego wersji. Autorka zwracała uwagę na podobieństwa w wykonywaniu wielu operacji w różnych programach komputerowych, wskazując wspólne mechanizmy. Taki sposób omawiania poszczególnych zagadnień bardzo dobrze się sprawdził.
W nowym wydaniu podręcznika: - Uaktualniono wszystkie opcje programów (m.in. Microsoft Windows XP, Microsoft Office 2003, Microsoft Works 8.0).
- Zmieniono odpowiednio zrzuty ekranowe.
- Uaktualniono ciekawostki.
- Rozszerzono zagadnienia dotyczące sieci, Internetu, wyszukiwania informacji, podstaw tworzenia stron internetowych oraz komunikowania się za pomocą poczty elektronicznej. Wykorzystano w tym celu zaktualizowane treści z książki Internet nie tylko dla gimnazjum.
- Omówiono nowoczesne urządzenia współpracujące z komputerem. Rozszerzono informacje dotyczące systemów operacyjnych i działania komputera. Wskazano nowoczesne zastosowania komputera.
- Dodano tematy dotyczące tworzenia prezentacji multimedialnych w programie Microsoft Power Point.
- Pokazano sposób zapisywania algorytmów w postaci procedur na przykładach programów tworzonych w programie dydaktycznym Komeniusz LOGO.
- W tematach dotyczących redagowania rysunku i tekstu uwzględniono umiejętności ucznia nabyte w szkole podstawowej.
- Uaktualniono ćwiczenia na płycie.
Płyta jest uzupełnieniem podręcznika Grażyny Koby "Informatyka. Podstawowe tematy. Podręcznik dla gimnazjum". Zawiera zadania, zebrane w sześciu folderach. Pięć z nich (GRAFIKA, TEKSTY, ARKUSZE, BAZY, ALGORYTMIKA) odpowiada głównym działom podręcznika, szósty - to INTERNET.
Znajduje się tam ponad 100 dodatkowych ćwiczeń i pliki potrzebne do ich wykonania oraz do wykonania ćwiczeń i zadań z podręcznika. Zadania zawierają nie tylko treść poleceń, lecz także pliki, na których uczeń pracuje. Pliki te przygotowano za pomocą pakietu MS Office i MS Works.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Informatyka. Podstawowe tematy. Gimnazjum. Podręcznik (+ CD)"
Grażyna Koba - autor m.in.: