pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Gramatyka i stylistyka. Szkoła podstawowa. Język polski 8. Zeszyt...
podręcznik:

Gramatyka i stylistyka. Szkoła podstawowa. Język polski 8. Zeszyt ćwiczeń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788302174490
ISBN: 978-83-0217-449-0
Data: 2018-06-28
8.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Gramatyka i stylistyka. Szkoła podstawowa. Język polski 8. Zeszyt ćwiczeń - Zofia Czarniecka-Rodzik - opis podręcznika:

Idealnie dopasowany do dwóch cykli (Myśli i słowa oraz Gramatyka i stylistyka + Świat w słowach i obrazach), a zarazem uniwersalny i samodzielny ze względu na zgodność z podstawą programową w kategoriach Kształcenie językowe i Tworzenie wypowiedzi.

Zbiór kilkuset zadań i ćwiczeń utrwalających wiadomości z nauki o języku wskazanych w nowej podstawie programowej - z zakresu fonetyki, zróżnicowania polszczyzny (archaizmy, dialektyzmy, kolokwializmy, neologizmy, zapożyczenia, nazwy osobowe i miejscowe, treść i zakres wyrazu, style funkcjonalne polszczyzny) oraz kultury języka (norma wzorcowa i użytkowa, błędy językowe).

Ćwiczenia są zróżnicowane pod względem rodzaju aktywności, stopnia trudności i rozbudowania. Po każdym dziale znajdują się bloki powtórzeniowe umożliwiające weryfikację wiedzy i nabytych umiejętności. Dzięki podanym odpowiedziom i zaproponowanej punktacji uczeń może dokonać samooceny i zdiagnozować swoje słabsze strony.

Szczególny nacisk położono na doskonalenie umiejętności tworzenia form wypowiedzi, zarówno tych przewidzianych w klasach 7-8 (m.in. wywiad, podanie, życiorys, CV, list motywacyjny), jak i tych z etapu 4-6 (sprawozdanie, opowiadanie czy scenariusz filmowy).

Na końcu zeszytu ćwiczeń dodano sprawdziany Sprawdź się przed egzaminem, stanowiący pomoc w przygotowaniach do egzaminu po 8 klasie.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Gramatyka i stylistyka. Szkoła podstawowa. Język polski 8. Zeszyt..."
Zofia Czarniecka-Rodzik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Nowe Słowa na start! 8. Szkołą - okładka podręcznika
Nowe Słowa na start! 8. Szkołą podstawowa. Zeszyt... Joanna Kuchta, Joanna Kościerzyńska, Małgorzata Ginter