pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Europa. Nasza historia. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Wymiar: 286x207 mm
EAN: 9788302180996
ISBN: 978-83-0218-099-6
Data: 2022-09-22
58.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik Europa. Nasza historia do kl. 6 szkoły podstawowej jest drugą częścią polsko-niemieckiego projektu podręczników do historii, powstałego pod patronatem Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej Historyków i Geografów. Przedstawia dzieje nowożytne (do 1815 roku).

Podręcznik został wydany w dwóch wersjach językowych - polskiej i niemieckiej. Obie wersje są identyczne pod względem treści, układu stron, obudowy dydaktycznej i szaty graficznej.

Podręcznik zawiera te same elementy i rozwiązania dydaktyczne, co podręcznik do klasy 5. Uczeń znajdzie więc w nim znane już rubryki "W tym samym czasie w Europie", prezentacje opinii historyków w "Punkty widzenia", a strony "Warsztat historyka" pozwolą na wykształcenie umiejętności pracy z nowymi rodzajami źródeł. Nie zabraknie także rubryk "Przeszłość w teraźniejszości", ukazujących te ślady dawnych wydarzeń, które możemy znaleźć we współczesnym świecie. Nowością jest ostatni rozdział podręcznika, który w sposób przekrojowy przedstawia krótko historię podróżowania - od czasów najdawniejszych do współczesnych. Niezwykle interesujące dla ucznia mogą być też lekcje odchodzące od prezentowania historii władców i ich polityki, a skupiające się na losach zwykłych ludzi, żyjących w XVII i XVIII w.

Podobnie jak w klasie 5 podręcznikowi towarzyszy dodatek Europa. Nasza historia. Historia w źródłach, obrazach i odwołaniach do współczesności (aut. Krzysztof Gutowski). Ukazuje się on tylko w polskiej wersji językowej i zawiera treści, które nie znalazły się w tomie wspólnym, a są wymienione w polskiej podstawie programowej. Dotyczy to przede wszystkim różnych szczegółowych aspektów historii narodowej.

Podręcznik „Europa. Nasza historia. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Podręcznik” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 58.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.