pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa
Tytuł książki:

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 165x250 mm
EAN: 9788362597666
ISBN: 978-83-6259-766-6
Data: 2012-12-17
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Stany nagłe w położnictwie
Stany nagłe w położnictwie 76.01 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Diagnostyka chorób osierdzia
Diagnostyka chorób osierdzia 53.98 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Żywienie na oddziałach intensywnej
Żywienie na oddziałach intensywnej terapii 100.84 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Postępy reumatologii klinicznej
Postępy reumatologii klinicznej 142.12 zł pozycja dostępna!
SZANOWNI PAŃSTWO Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, obejmująca zatorowość płucną i zakrzepicę żył głębokich, jest trzecią co do częstości ostrą chorobą układu krążenia. W ostatnim czasie dokonał się prawdziwy przełom w jej diagnostyce. Wielorzędowa tomografia komputerowa jest już powszechnie dostępna, a badania ultrasonograficzne układu żylnego wykonywane są coraz częściej. Wszystko to sprawia, że zarówno zatorowość płucna, jak i zakrzepica żylna są lepiej rozpoznawane. Nadal obowiązują wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) z 2008 r. dotyczące diagnostyki i leczenia zatorowości płucnej, a w lutym 2012 r. pojawiły się wytyczne American College of Chest Physicians, w których omówiono diagnostykę i leczenie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. W ubiegłorocznych wytycznych ESC dotyczących postępowania u ciężarnych z chorobami układu krążenia sprecyzowano zasady zapobiegania, diagnostyki i leczenia zatorowości płucnej w tej grupie kobiet.

Jako pracownicy referencyjnego ośrodka diagnostyki i leczenia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej mamy świadomość tych wszystkich zmian i ich klinicznego znaczenia. Dlatego też postanowiliśmy przygotować opracowanie adresowane przede wszystkim do lekarzy praktyków, którzy na co dzień podejmują decyzje diagnostyczne i terapeutyczne. Książka w sposób przystępny przedstawia współczesną diagnostykę zatorowości płucnej i zakrzepicy żylnej, ocenę ryzyka i zasady prowadzenia terapii przeciwkrzepliwej, a także ocenę ryzyka krwawień.

W ostatnim czasie wprowadzono nowe doustne leki przeciwkrzepliwe o mechanizmach działania odmiennych od antagonistów witaminy K. W naszym przekonaniu nowe antykoagulanty wywołają rewolucję w leczeniu przeciwkrzepliwym. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat będą coraz częściej stosowane i zastąpią acenokumarol oraz warfarynę. W książce Czytelnik znajdzie niezbędną w codziennej praktyce wiedzę o tych nowych lekach.

Mamy nadzieję, że książka spełni założenia i będzie pomocna w podejmowaniu codziennych decyzji terapeutycznych.

Piotr Pruszczyk, Michał Ciurzyński i Maciej Kostrubiec

Książka "Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa" - oprawa twarda - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]