pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zwierzęta świata + Świat prehistoryczny comfort! map laminowana mapa dla dzieci

Dane szczegółowe:
Wydawca: EXPRESSMAP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Folia
Ilość stron: 2 s.
Wymiar: 675x955 mm
EAN: 978838046179617
ISBN: 978-83-8046-179-6
Data: 2016-12-20
32.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Express Map prezentuje nową kolekcję edukacyjnych, bogato ilustrowanych map dla dzieci. Wielkoformatowa, ośmiosegmentowa mapa o wymiarach 95x67 cm łatwo i wygodnie składa się do poręcznego formatu. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w podróży. Dzięki dwustronnej laminacji publikacja jest wyjątkowo trwała i odporna na wilgoć. Trudno ją zepsuć, zniszczyć, zalać, a większość zabrudzeń daje się szybko usunąć. To nie wszystko: na mapie można rysować albo pisać markerem, a niepotrzebne już notatki ścierać. Te zalety doceni każdy rodzic.

Zwierzęta świata + Świat prehistoryczny. Mapy dla dzieci to znakomite źródło wiedzo o gatunkach zamieszkujących całą kulę ziemską - wszystkie kontynenty i oceany. Publikacja zawiera kilkaset kolorowych, opracowanych z rozmachem ilustracji: od największego na świecie płetwala błękitnego po miniaturowe skoczogonki, od zasiedlających tropiki wielkich ssaków po antarktyczne pingwiny. Gatunki zaprezentowano w ich naturalnym środowisku, przy każdym umieszczając informacje m.in. o jego rozmiarach, zwyczajach pokarmowych, trybie życia i sposobie rozmnażania. Mapę uzupełniają rysunki drzewa rodowego (filogenetycznego) zwierząt, rodzajów ich schronień, a także krótki przegląd gatunków udomowionych. Dodatkiem znajdującym się na odwrocie współczesnej mapy zwierząt jest mapa świata prehistorycznego. Bazuje ona na wynikach badań paleontologicznych skamieniałości oraz śladów życiowej aktywności wymarłych roślin i zwierząt. Wszystkie ilustracje uzupełnione są opisami i umieszczone na mapie w miejscu dawnych siedlisk poszczególnych gatunków. Dinozaurom, przedstawicielom innych grup kręgowców, przodkom współczesnych zwierząt towarzyszy także prehistoryczna roślinność. Mapa zawiera oś czasu ukazującą dzieje życia na Ziemi od jego narodzin do momentu pojawienia się Homo sapiens. Ciekawostka: powierzchnia planety została przedstawiona tak, jak wyglądała w okresie kredy, aby podkreślić ogromne zmiany, które zaszły w wyniku wędrówki kontynentów.

Książka "Zwierzęta świata + Świat prehistoryczny comfort! map laminowana mapa dla dzieci" - oprawa Folia - Wydawnictwo EXPRESSMAP. Książka posiada 2 stron i została wydana w 2017 r. Cena 32.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Filip; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-03 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Super mapa dla dzieci, a przy tym zjawiskowa pomoc dla nauczyciela. Wygodna w przenoszeniu, łatwa do schowania. Wytrzymała w użytkowaniu. Prezentuje rozmaite zagadnienia w sposób zrozumiały i jest piękna.