pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Żółkiewski. Pogromca Moskwy. Biografia

Autor książki:

Wojciech Polak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375532913
ISBN: 978-83-7553-291-3
Data: 2020-07-09
50.88  69.00  18.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Żółkiewski! Gdy w Moskwie słyszeli to nazwisko, to blady strach padał na jej mieszkańców.

W świeżej pamięci mieli bowiem geniusz wojskowy i furię bitewną dzielnego wodza Rzeczypospolitej, który rozgromił Rosjan wielokrotnie, a pod Kłuszynem wprost zdemolował ich oraz wspomagających Moskali Szwedów. Stanisław Żółkiewski - to nazwisko bohaterskiego Lechity odtąd miało stać się aż po dziś dzień synonimem męstwa i mądrości oraz zdolności do ostatecznego poświęcenia w walce za wiarę i Ojczyznę.

W zgiełku pól bitewnych, ale i w skrytości dyplomatycznych zabiegów Stanisław Żółkiewski wraz z innymi wielkimi Polakami tamtej epoki wykuwał mocarstwową Rzeczpospolitą. Za jego życia państwo nasze staje się największą potęgą militarną i gospodarczą na kontynencie, co wspierane jest niespotykaną kreatywnością kulturalną. Rzeczpospolita osiąga największe rozmiary w swych dziejach, jej wschodnia granica znajduje się 200 km od Moskwy. W 1620 r. Stanisław Żółkiewski poniósł śmierć na polu walki w starciu z wojskami tureckimi pod Cecorą. Poległ nie tylko w obronie swojego kraju. Rzeczpospolita pełniła bowiem zaszczytną, ale i trudną rolę Przedmurza Chrześcijaństwa; z tego zdania wywiązywała się znakomicie, mimo iż tzw. Europa już wtedy nie była skłonna do wdzięczności.

Fascynująca biografia hetmana Żółkiewskiego - powstała w 400. rocznicę jego śmierci - nie tylko jest wciągającą lekturą napisaną przez wybitnego historyka i patriotę, prof. Wojciecha Polaka, ale też wciąż aktualną wskazówką dla współczesnych pokoleń. Najwyższy poziom edytorski, godny wspaniałego jubileuszu. Świetnym dopełnieniem tekstu jest ponad 140 ilustracji dokumentujących epokę.

2020 Rokiem Hetmana Żółkiewskiego.

Książka "Żółkiewski. Pogromca Moskwy. Biografia" - Wojciech Polak - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2020 r. Cena 50.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]