pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zgromadzenia w Polsce. Teoria, praktyka i komentarz do ustawy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 255 s.
EAN: 9788381805773
ISBN: 978-83-8180-577-3
Data: 2022-06-09
31.28  39.20  7.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prezentowane dzieło w sposób kompleksowy omawia zagadnienie zgromadzeń w Polsce zarówno w aspekcie prawnym, jak i politologicznym oraz z perspektywy nauk o bezpieczeństwie, co czyni opracowanie wartościowym i godnym polecenia. Może być ono adresowane do szerokiej rzeszy czytelników, do której należy zaliczyć nie tylko pracowników naukowych czy studentów takich kierunków, jak: prawo, administracja, politologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, ale też osoby zatrudnione w sektorze publicznym lub prywatnym wykorzystujące w praktyce zawodowej ustawę Prawo o zgromadzeniach.

Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Misiuka,
Uniwersytet Warszawski
Niniejsza monografia to kolejna publikacja stanowiąca znaczący głos w dyskusji na temat prawnej regulacji konstytucyjnej wolności zgromadzeń w Rzeczypospolitej Polskiej. Jej Redaktorzy przyjęli szczególną, wyróżniającą się na tle innych tego rodzaju opracowań konstrukcję książki. Postanowili połączyć prezentację poglądów naukowych na temat wybranych aspektów tego zagadnienia z komentarzem do ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 631 ze zm.). Już na wstępie należy zauważyć, że jest to zabieg udany. Czytelnik zyskuje dzięki niemu wyczerpujące kompendium wiedzy na temat doktrynalnych podstaw regulacji i praktyki jej stosowania.

Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Eckhardta,
prof. WSPi A Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

Książka "Zgromadzenia w Polsce. Teoria, praktyka i komentarz do ustawy" - Marcin Jurgilewicz, Sabina Grabowska, Radosław Grabowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 255 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]