pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model tercji organizacji...
książka:

Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model tercji organizacji - ujęcie fraktalne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378651611
ISBN: 978-83-7865-161-1
Data: 2014-01-29
Cena wydawcy: 35.70 złpozycja niedostępna

Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model tercji organizacji - ujęcie fraktalne - Agnieszka A. Szpitter - opis książki:

Niniejsza monografia poświęcona problematyce czynników i warunków determinujących rozwój wiedzy organizacyjnej przy tworzeniu innowacji produktu (kolekcji odzieży) istotnie wzbogaca teoretyczno-metodyczne i empiryczne aspekty zarządzania, w szczególności zaś o oryginalne, fraktalne ujęcie modelu tercji organizacji, integrujące koncepcję organizacji uczącej się z innowacyjnym podejściem do zarządzania projektami. W kontekście rozwoju gospodarki innowacyjnej podjęty problem badawczy jest aktualny i ważny. Jego rozwiązanie w istotnym stopniu wypełnia istniejącą na gruncie krajowym lukę metodyczną i empiryczną związaną z fraktalnym ujęciem modelu tercji organizacji jako instrumentu kształtowania dojrzałości organizacyjnej w zarządzaniu wiedzą ukierunkowanym na rozwój innowacji. Monografia stanowi podwaliny nowego nurtu w naukach o zarządzaniu, nurtu proinnowacyjnego zarządzania wiedzą organizacyjną. Na wyróżnienie zasługuje umiejętna selekcja i analiza koncepcji związanych bezpośrednio z podjętą problematyką wypracowanych w kilku nurtach nauk o zarządzaniu, a mianowicie: zarządzania wiedzą i innowacjami oraz zarządzania projektami, istotnych dla strukturalizacji sformułowanego problemu badawczego. Konsekwencja metodyczna oraz spójność i ciągłość wywodów ściśle powiązanych z wiązką celów cząstkowych potwierdza wysoki stopień dojrzałości naukowej Autorki oraz umiejętność krytycznej i twórczej analizy kluczowych elementów dotychczasowego dorobku w badanym obszarze. Twórcze i systemowe podejście do podjętego problemu oparte na holistycznej koncepcji organizacji zaowocowało rozwinięciem autorskiego modelu tercji organizacji o pierwsze na gruncie krajowym ujęcie fraktalne. Warto w tym miejscu podkreślić uniwersalny charakter tego modelu i narzędzi go wspomagających. Kolejnym istotnym i oryginalnym elementem pracy jest operacjonalizacja i integracja modelu tercji organizacji z koncepcją piątej dyscypliny P. Senge.

Książka „Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model tercji organizacji - ujęcie fraktalne” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka posiada 198 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie wiedzą w tworzeniu innowacji: model tercji organizacji..."
Agnieszka A. Szpitter - autor m.in.:
Efektywne zarządzanie wynikami - okładka książki
Efektywne zarządzanie wynikami w projektach inwestycyjnych... Bogdan Nogalski, Agnieszka A. Szpitter, Marek Jabłoński;