pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Warszawa. Dzieje miasta - okładka książki
Warszawa. Dzieje miasta pozycja dostępna
»
»
»
Zarys dziejów gminy Suchy Dąb na Żuławach Gdańskich od czasów najdawniejszych...
książka:

Zarys dziejów gminy Suchy Dąb na Żuławach Gdańskich od czasów najdawniejszych do 1939 roku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oskar
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788363709693
ISBN: 978-83-6370-969-3
Data: 2014-06-23
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Zarys dziejów gminy Suchy Dąb na Żuławach Gdańskich od czasów najdawniejszych do 1939 roku - Dariusz Dolatowski - opis książki:

Prastara ziemia, zwana Żuławami Gdańskimi lub Steblewskimi, to region geograficzny odznaczający się niepowtarzalną specyfiką i klimatem ( ). To tu na jej południowym krańcu znajduje się piękna i gospodarna gmina Suchy Dąb, której dzieje są integralnie powiązane nie tylko z historią Żuław Gdańskich, ale i całego pomorza Gdańskiego. Tu tez żyły i pracowały wybitne osobowości, szeroko znane z kart historii i literatury - poeci, pisarze, duszpasterze, działacze społeczni i polityczni ( ) Jak dotąd dzieje tej gminy nie doczekały się dokładnej monografii. Powstały jedynie ogólne opracowania i artykuły prasowe o różnej wartości merytorycznej i poznawczej oraz różnym sposobie podejścia do omawianego zagadnienia, ( ) Przedstawione Czytelnikom opracowanie ma charakter popularnonaukowy. Oparte jest na powstałych dotąd publikacjach i niewykorzystanych (lub analizowanych tylko pobieżnie i wybiórczo) innych materiałach, w tym archiwalnych. Niniejsza publikacja ma w zamyśle autora wypełnić luką historiograficzną i stać się impulsem do dalszych badań nad dziejami tej ziemi, a w przyszłości wejść w skład planowanej monografii powiatu gdańskiego. fragment Wstępu

Książka „Zarys dziejów gminy Suchy Dąb na Żuławach Gdańskich od czasów najdawniejszych do 1939 roku” - oprawa twarda - Wydawnictwo Oskar.

Książka posiada 248 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarys dziejów gminy Suchy Dąb na Żuławach Gdańskich od czasów najdawniejszych..."
Dariusz Dolatowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pomorza historie mniej znane - okładka książki
Pomorza historie mniej znane Jerzy Łukaszewski
Nowe Miasto Toruń. 750 lat od lokacji - okładka książki
Nowe Miasto Toruń. 750 lat od lokacji Krzysztof Mikulski, Piotr Oliński, Waldemar Rozynkowski (red.)