pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Macleod Badanie kliniczne - okładka książki
Macleod Badanie kliniczne pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach...
książka:

Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych. Tom 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Via Medica
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 990 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375995961
ISBN: 978-83-7599-596-1
Data: 2013-10-28
pozycja niedostępna

Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych. Tom 2 - opis książki:

Rokowanie chorych na nowotwory jest wypadkową działania wielu czynników, a jednym z ważniejszych jest prowadzenie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego zgodnie z wytycznymi. Podstawą zaleceń postępowania powinny być wyniki badań naukowych, które muszą być prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone zgodnie ze wstępnymi założeniami, a ustalone wnioski powinny dotyczyć rzeczywistych sytuacji klinicznych.

Poprzednie wydanie opracowania "Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych" ukazało się w 2009 roku. Okres dwóch lat, jaki upłynął od wydania poprzedniej wersji wytycznych, uzasadniał przygotowanie aktualizacji. W tym czasie pojawiły się nowe możliwości rozpoznawania i leczenia w kilku nowotworach, a niekiedy uległy zmianie lub modyfikacji wzorce postępowania. Postęp dotyczył niejednokrotnie nowotworów o bardzo wysokich wskaźnikach zachorowalności (np. rak płuca lub rak piersi), co ma szczególne znaczenie.

Autorzy mają nadzieję, że "Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych" będą stanowić wartościowe uzupełnienie wiedzy lekarzy, którzy zajmują się rozpoznawaniem i leczeniem chorych na nowotwory.

Książka „Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych. Tom 2” - oprawa miękka - Wydawnictwo Via Medica.

Książka posiada 990 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach..."