pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności

Autor książki:

Frank Joseph

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788324179374
ISBN: 978-83-2417-937-4
Data: 2022-11-07
40.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji: roboty, komputery, sztuczna inteligencja, lasery, leczenie raka
Starożytne cywilizacje Mezopotamii, Indii, Egiptu, Chin i Grecji dysponowały możliwościami technologicznymi i naukowymi podobnymi do współczesnych, a niektóre z ówczesnych wynalazków nie zostały ponownie odkryte do dziś.

Zaawansowane technologie wczesnych cywilizacji obejmują dokonania, które zostały odtworzone nieraz dopiero po kilku tysiącach lat.

Wojownicy roboty, roboty hydrauliczne i sterowane energią elektryczną, komputery astrofizyczne o nieprawdopodobnej precyzji, samoloty o ponaddźwiękowej szybkości, działa zasilane energią słoneczną, broń biologiczna i gazy trujące. To tylko kilka przykładów niesamowitej wiedzy naszych przodków.

Imponujące są również osiągnięcia starożytnej medycyny - skomplikowane operacje mózgu, leczenie nowotworów, stosowanie antybiotyków i zaawansowana stomatologia i optometria.

To wszystko wskazuje, że nasze osiągnięcia naukowe i technologiczne, głównie XX i XXI wieku, są tylko przetworzeniem pomysłów i idei zrodzonych przed tysiącami lat.

Frank Joseph, odważny i inteligentny odkrywca tajemnic ukrytej przeszłości, tłumaczy, w jaki sposób starożytni inżynierowie wykopali podziemne miasta, zamieniali mury kamiennych fortec w szkło, podnosili stutonowe bloki granitu i przechowywali żywność w ogromnych lodówkach. Opisuje dziesiątki urządzeń technicznych, z których niektóre zachowały się do dziś!
Analizując osiągnięcia starożytnych protoplastów ludzkich cywilizacji, autor stawia przekonującą tezę, będącą jednocześnie ostrzeżeniem, że żadna technologia, a zwłaszcza ta najwyżej rozwinięta, nie czyni cywilizacji lepszą, a nam musi przypaść rola kontrolera, który pomoże uniknąć kolejnych ciemnych wieków.

FRANK JOSEPH, kontrowersyjny badacz początków ludzkiej cywilizacji, w latach 1993-2007, był redaktorem naczelnym magazynu Ancient American. Jest autorem kilku książek, m.in. Zagłada Atlantydy.

Książka "Zadziwiające osiągnięcia naukowe starożytności" - Frank Joseph - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2022 r. Cena 40.77 zł. Zapraszamy na zakupy!