pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Zaczarowane baletki
książka:

Zaczarowane baletki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dwie Siostry
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 150x185 mm
EAN: 9788381500562
ISBN: 978-83-8150-056-2
Data:2019-08-13
Cena wydawcy: 34.90 zł zapowiedź

Zaczarowane baletki - Noel Streatfeild - opis książki:

Klasyczna powieść o siostrzeństwie, balecie i poszukiwaniu własnej drogi - pierwsze polskie wydanie z oryginalnymi ilustracjami!
Londyn, lata 30. XX wieku. Pewnego dnia profesor Brown, ekscentryczny kolekcjoner skamielin, przywozi z podróży niemowlę cudem ocalałe z katastrofy morskiej i oddaje je pod opiekę swojej wnuczce. Rok później pojawia się w domu z następną dziewczynką - córką Rosjan, którzy uciekli z kraju przed rewolucjonistami i wkrótce potem zmarli. Trzecią, osieroconą przez ojca Pusię, przysyła przez posłańca - a potem wyrusza w kolejną długą podróż.

Mijają lata, dzieci rosną, profesor nie wraca. Wkrótce staje się jasne, że dziewczynki będą musiały pomóc w utrzymaniu domu. Szansą na zdobycie zawodu jest szkoła baletowa.

Ale szybko okazuje się, że świat tańca nie jest sprawiedliwy, a niektóre dziewczynki od baletu wolą samochody i samoloty. Jak przybrane siostry poradzą sobie z wyzwaniami, które niosą ze sobą szkoła, scena i życie
"Zaczarowane baletki" doczekały się licznych wznowień i przekładów, a także ekranizacji (w jednej z głównych ról wystąpiła Emma Watson).

Książka „Zaczarowane baletki” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dwie Siostry.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zaczarowane baletki"