pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Zachowania żywieniowe młodzieży w perspektywie edukacji zdrowotnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 123 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788377843376
ISBN: 978-83-7784-337-6
Data: 2014-03-05
26.67  31.50  4.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Zachowania żywieniowe młodzieży w perspektywie edukacji zdrowotnej - Agnieszka Buczak - opis książki:

Recenzowana praca zasługuje na polecenie czytelnikom interesującym się problematyką z zakresu psychologii i pedagogiki zdrowia. Przede wszystkim jej wielką zaletą jest to, że podejmuje ważne zagadnienie społeczne, jakim są zachowania żywieniowe młodzieży, będące w centrum zainteresowania zarówno teoretyków, jak i praktyków z różnych dziedzin. Pod tym względem autorka wykazała wiele starań, aby przedstawić je w formie zrozumiałej nie tylko dla teoretyków zajmujących się na co dzień tą problematyką, ale również praktyków, jak np. wychowawców i rodziców młodzieży zagrożonej otyłością i innymi schorzeniami. Dodatkowo swoje rozważania teoretyczne zilustrowała przykładami wziętymi z literatury przedmiotu, co ułatwia czytelnikowi znalezienie elementów wspólnych pomiędzy płaszczyzną teoretyczną i aplikacyjną.

Warto też zaznaczyć, że recenzowana praca ukazuje się w okresie zwiększonego zainteresowania społeczeństwa polskiego problematyką dotyczącą kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, której znaczny odsetek przejawia symptomy nadwagi i otyłości. Prezentowana w niej analiza zachowań żywieniowych młodzieży ujawniła potrzebę intensyfikacji działań związanych z edukacją żywieniową rozumianą jako forma skutecznej profilaktyki. W związku z tym należałoby opracować odrębną strategię edukacyjną oddziałującą nie tylko na zachowania młodzieży, ale przede wszystkim na sferę postaw, wartości i norm regulujących zdrowe odżywianie się. Skuteczność tej strategii wymaga ściślejszej współpracy pomiędzy instytucjami edukacyjnymi i służby zdrowia oraz wsparcia ze strony mediów i samorządów lokalnych. Tylko wówczas można skutecznie i trwale przyczynić się do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, a w konsekwencji - do podniesienia funkcjonowania psychospołecznego oraz odnoszenia sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Z recenzji prof. dr. hab. Mieczysława Radochońskiego

Książka „Zachowania żywieniowe młodzieży w perspektywie edukacji zdrowotnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

Książka posiada 123 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zachowania żywieniowe młodzieży w perspektywie edukacji zdrowotnej"
Agnieszka Buczak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia ludzi. Historia dla ludzi. - okładka książki
Historia ludzi. Historia dla ludzi. Krytyczny... Iwona Chmura-Rutkowska, Edyta Głowacka-Sobiech, Izabela Skórzyńska
Produkty podobne:
Nauczyciel i uczeń w przestrzeni - okładka książki
Nauczyciel i uczeń w przestrzeni kreatywnych działań Joanna Skibska, Justyna Wojciechowska (red.)
Komunikacja społeczna w edukacji: - okładka książki
Komunikacja społeczna w edukacji: inspiracje,... Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Kazimierz Czerwiński, Wojciech Maliszewski (red.)