pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje historyczne w oczach psychologa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 147 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788377301760
ISBN: 978-83-7730-1760
Data: 2016-02-12
28.35  35.00  6.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje historyczne w oczach psychologa - Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada - opis książki:

Autorzy książki mają nadzieję, że zaprezentowane w niej wyniki studiów, badań i przemyśleń zainteresują nie tylko profesjonalnych historyków dokonujących interpretacji wydarzeń z przeszłości, ale też wszystkich zainteresowanych ludzkimi dziejami, jeżeli lektura książki skłoni ich do refleksji nad pożytkami płynącymi ze świadomego korzystania w narracjach historycznych z ustaleń psychologii - akademickiej lub potocznej - rnożna będzie uznać, że czas i wysiłek poświęcony na jej przygotowanie nie zostały zmarnowane.

MACIEJ DYMKOWSKI jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, na Wydziale Zamiejscowym we Wrocławiu. Jego aktualne zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce psychologii historycznej oraz na meta-teoretycznych zagadnieniach psychologii społecznej. Najważniejsze książki jego autorstwa: Samowiedza w okowach przywdziewanych masek (Warszawa 1996), Między psychologią a historią. O roli złudzeń w dziejach (Warszawa 2000) oraz Wprowadzenie do psychologii historycznej (Gdańsk 2003).

ALE i DRĄ POHADA jest adiunktem na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, na Wydziale Zamiejscowym we Wrocławiu. Ukończyła socjologię oraz psychologię, jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Interesuje się zjawiskiem władzy rozpatrywanej z perspektywy nauk społecznych, historią idei oraz problematyką psychologii historycznej. Autorka książki Dezercja ideologiczna elit w sytuacjach prerewolucyjnych. Francja / 7/5-- / 789, Rosja /856- /905, Imperium Osmańskie 1839-1908 (Kraków 2010).

Książka „Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje historyczne w oczach psychologa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Avalon.

Książka posiada 147 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje historyczne w..."
Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada - autor m.in.:
Szkice psychologa o historii - okładka książki
Szkice psychologa o historii Maciej Dymkowski;
Szkice psychologa o historii - okładka książki
Szkice psychologa o historii Maciej Dymkowski;
Z zagadnień psychologii historycznej. - okładka książki
Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje... Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada;
Produkty podobne:
Z zagadnień psychologii historycznej. - okładka książki
Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje... Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada
Rysunek projekcyjny w badaniach - okładka książki
Rysunek projekcyjny w badaniach relacji społecznych Beata Kostrubiec, Beata Mirucka (red.)