pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Z powstańczej Warszawy do stalagu. Ze wspomnień Ryszarda Sługockiego...
książka:

Z powstańczej Warszawy do stalagu. Ze wspomnień Ryszarda Sługockiego z posłowiem Haliny Kowalczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Ilość stron: 171 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788389704184
ISBN: 83-89704-18-8
Data: 2007-01-25
15.64  19.00  3.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Z powstańczej Warszawy do stalagu. Ze wspomnień Ryszarda Sługockiego z posłowiem Haliny Kowalczyk - opis książki:

Historia ta intryguje i zastanawia. Czytając wspomnienia powstańca, mogłam oczyma wyobraźni odtworzyć zdarzenia z tamtych lat. Porównywałam relację pamiętnikarską z opowieściami z dzieciństwa, zasłyszanymi od moich dziadków i taty. Z racji wykonywanego zawodu - jestem polonistką, nauczycielką - szukałam analogii w literaturze. Bez trudu przywołałam w pamięci Pamiętnik z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego. Historia nie pozwoli się oszukać, jej ślady potwierdziły zapiski Ryszarda Sługockiego. Szukałam odpowiedzi na pytania w różnorodnych źródłach. Chciałam wiedzieć jak najwięcej, miałam świadomość, że tylko tak można dać świadectwo istnienia następnym pokoleniom, moim dzieciom, o których wówczas dopiero myślałam. Ideały moich dziadków, najbliższych z rodziny mają szansę przetrwać, jeśli będziemy o nich przypominać, powracać do źródeł, a takim przecież jest również ten pamiętnik. Mam nadzieję, że zainteresowanie historią tamtych dni nigdy nie ustanie, dopóki sami będziemy o niej świadczyć. Dzięki wrażliwości i pragnieniu uchwycenia w pamięci pewnych faktów przez Ryszarda Sługockiego, dzisiaj przyglądam się tym, którzy swoje młode lata poświęcili w obronie ojczyzny, wykazując się męstwem, odwagą, determinacją, poświęceniem - wartościami, które we współczesnym świecie stają się mało popularne. A wówczas? Stanowiły sens życia, decydowały o moralności człowieka, wywoływały zasłużony podziw.
Z posłowia Haliny Kowalczyk

Książka „Z powstańczej Warszawy do stalagu. Ze wspomnień Ryszarda Sługockiego z posłowiem Haliny Kowalczyk” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 171 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z powstańczej Warszawy do stalagu. Ze wspomnień Ryszarda Sługockiego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Matrix czy prawda selektywna? - okładka książki
Matrix czy prawda selektywna? Tomasz Strzyżewski
Naród musi pamiętać - okładka książki
Naród musi pamiętać Tadeusz K. Mróz
Produkty podobne:
Gawęda o naszej młodości - okładka książki
Gawęda o naszej młodości Maciej M. Ścisłowski