pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z Maryją w każdy dzień

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2001
Oprawa: twarda
Ilość stron: 205 s.
Wymiar: 105x172 mm
EAN: 9788370144043
ISBN: 83-7014-404-7
Data: 2009-06-05
8.74  12.00  3.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Rozważania Maryjne na cały rok na podstawie Pisma świętego i wypowiedzi Świętych
Warto zauważyć, że cichym bohaterem całego roku liturgicznego jest Maryja Matka Boża. Przypomina nam o tym Ojciec Święty Benedykt XVI: /"Maryja, która zawsze poprzedza nas w pielgrzymce wiary, niech prowadzi w sposób szczególny młodych w poszukiwaniu prawdziwego dobra i autentycznej radości/". Polecana publikacja w oryginalny sposób łączy fragmenty Pisma Świętego z krótkimi refleksjami i modlitwami. Niewielka, poręczna, pięknie wydana książeczka jest zbiorem czytań i modlitw na każdy dzień. Powstała zwłaszcza z myślą o tych, którym brakuje czasu na długie medytacje. Czytanie na każdy dzień zabiera tylko kilka chwil...
Proponowana publikacja wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na tego rodzaju podręczną literaturę z dziedziny pobożności maryjnej. Krótkie refleksje stanowią harmonijną całość z cytatami biblijnymi, a modlitwy odnoszą się zarówno do jednych, jak i do drugich. To /"dla zapracowanych czcicieli Maryi/"! - tak zatytułował informację o publikacji redaktor KAI. Każdy fragment składa się z trzech części: cytatu biblijnego na dany dzień, refleksji i modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej. Krótkie, lapidarne refleksje to skarby myśli chrześcijańskiej - ich autorzy to święci, ojcowie Kościoła, mnisi, papieże. Książka jest interesującym połączeniem modlitewnika i lektury duchowej. Najlepiej czytać ją codziennie po jednym fragmencie i modlić się słowami, które podsuwa autor. Książka ma niewielki, poręczny format i twarde okładki, więc można ją nosić w kieszeni i czytać np. w autobusie! Wielkim atutem książki są ilustracje - zdjęcia przyrodnicze, fragmenty architektury i figurki Matki Bożej. W polskiej edycji dodano tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz Akt Zawierzenia Świata Matce Bożej (Rzym, 7.10.2000). Z nadzieją, że książeczka pomoże Wam, Drodzy Czytelnicy, trwać mocno w wierze, przypominamy przepiękną modlitwę Ojca Świętego końcżąca encyklikę /"Deus Caritas est/": Maryja, Dziewica, Matka, ukazuje nam, czym jest miłość i skąd pochodzi, skąd czerpie swoją odnawianą wciąż na nowo siłę. Jej zawierzamy Kościół, jego misję w służbie miłości: Święta Maryjo, Matko Boża, Ty wydałaś na świat prawdziwe światło, Jezusa, Twojego Syna – Bożego Syna. Na wezwanie Boga oddałaś się cała i tak stałaś się źródłem dobroci, które z Niego wytryska. Pokaż nam Jezusa. Prowadź nas ku Niemu. Naucz nas, jak Go poznawać i kochać, abyśmy my również mogli stać się zdolni do prawdziwej miłości i być źródłami wody żywej w spragnionym świecie. Benedictus XVI pp.

Książka "Z Maryją w każdy dzień" - oprawa twarda - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 205 stron i została wydana w 2001 r. Cena 8.74 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Credo. 31 rozważań na każdy dzień - okładka książki

Credo. 31 rozważań na każdy dzień miesiąca

ks. Leon Siwecki, ks. Dariusz Bęc