pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Z dziejów Kazimierza Dolnego w średniowieczu
Książki »
Tytuł książki:

Z dziejów Kazimierza Dolnego w średniowieczu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 126 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788373064508
ISBN: 978-83-7306-450-8
Data: 2010-04-28
31.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Z dziejów Kazimierza Dolnego w średniowieczu - Katarzyna Pisarek-Małyszek - opis książki:

Mówiąc o genezie ośrodka miejskiego w Kazimierzu Dolnym, jednego z najstarszych na Lubelszczyźnie, nadal poruszamy się w kręgu wielu hipotez i domysłów. Przyczyn tak słabego rozpoznania tego problemu należy upatrywać nie tylko w skromnej liczbie średniowiecznych źródeł pisanych dotyczących Kazimierza, ale również w dość rozbieżnych wzmiankach, jakie zawierają owe zapisy. Brakuje także systematycznych badań wykopaliskowych, przeprowadzonych na terenie Kazimierza Dolnego, które z całą pewnością przyniosłyby odpowiedź na część nurtujących nas pytań.
Zanim przejdę do omówienia początków kazimierskiej osady miejskiej, warto zastanowić się nad pytaniem, czym było "średniowieczne miasto". Zagadnienia związane z przyczynami oraz czynnikami, które stymulowały powstanie ośrodków miejskich, jak również kwestia wyodrębnienia poszczególnych etapów kształtowania się miast średniowiecznych, były wielokrotnie szeroko dyskutowane w literaturze2. Poniżej przedstawię tylko najistotniejsze ustalenia na ten temat. /ze wstępu/

Książka „Z dziejów Kazimierza Dolnego w średniowieczu” - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 126 stron i została wydana w 2009 r. Cena 31.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z dziejów Kazimierza Dolnego w średniowieczu"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Klio viae et invia - okładka książki
Klio viae et invia Anna Odrzywolska-Kidawa (red.)
Produkty podobne: