pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wypędzeni. Powojenne losy Niemców. Seria: Sekrety historii

Autor książki:

R.M. Douglas

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 160x215 mm
EAN: 9788377730959
ISBN: 978-83-7773-095-9
Data: 2013-12-06
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka opowiada o wstydliwie pomijanym milczeniem, a nawet lekceważonym przez badaczy epizodzie nowożytnej historii europejskiej, jakim było przymusowe wysiedlenie ludności niemieckiej z krajów środkowej i wschodniej Europy po 1945 roku. Ta kilkuletnia operacja deportacyjna - przeprowadzona na mocy uzgodnień zwycięskiej w II wojnie światowej koalicji - dotknęła kilkanaście milionów ludzi, głównie starców, kobiety i dzieci. W jej trakcie zginęło - podczas uwięzienia w zaimprowizowanych obozach koncentracyjnych oraz tułaczki i transportów w nieludzkich warunkach około pół miliona ofiar. Niniejsza książka to pierwsze opracowanie, poświęcone tej politycznej i ludzkiej katastrofie, której tragicznym skutkom nie zapobiegły nawet starania podejmowane przez międzynarodowe organizacje humanitarne. Pokłosie przymusowych powojennych deportacji do dziś rzuca cień na europejskie relacje, stanowiąc podłoże nierozwiązywalnych sporów.

To znakomite opracowanie historyczne, przygotowane w oparciu o materiały źródłowe, jest godne polecenia wszystkim czytelnikom zainteresowanym prawdziwym obliczem dziejów współczesnych.

Książka "Wypędzeni. Powojenne losy Niemców. Seria: Sekrety historii" - R.M. Douglas - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2013 r.