pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Autor książki:

Lindsay C. Gibson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 274 s.
Wymiar: 157x235 mm
EAN: 9788374899802
ISBN: 978-83-7489-980-2
Data: 2022-10-19
53.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czy ciągle szukasz aprobaty swoich działań u innych
Czy skupiasz się na zaspokajaniu cudzych potrzeb kosztem własnych
Czy uważasz, że tyko poświęcenie jest dowodem miłości
Czy dbanie o sobie uważasz za oznakę egoizmu
Czy masz trudności z wyznaczaniem i egzekwowaniem swoich granic
Czy obawiasz się wyrażać odmienne zdanie
Czy stale zmagasz się z gniewem, smutkiem, urazą lub wstydem
Jeśli twoja odpowiedź na większość z tych pytań brzmi tak, to ta książka jest dla ciebie!

Rodzice niedojrzali emocjonalnie oczekują, że to ich dziecko będzie stawiało na pierwszym miejscu. Nie dbają o zaspokojenie jego potrzeb, ignorują jego uczucia, nie szanują jego granic. Dzieci takich rodziców wyrastają na ludzi wycofanych, których przepełniają wstyd, gniew i lęk. Na ludzi, którzy nie mają dostępu do swojej intuicji i do swoich emocji, szukają aprobaty zamiast prawdziwej relacji i zawsze stawiają siebie na ostatnim miejscu.

Możliwe jest jednak inne podejście do życia - takie, które pozwala umiejętnie troszczyć się o siebie w każdej sytuacji. Dbanie o siebie nie oznacza egoizmu, lecz szanowanie siebie i życie zgodnie ze swoim wewnętrznym głosem. Czas postawić na pierwszym miejscu siebie, bo zdecydowanie na to zasługujesz!
Jesteś wartościowym, wystarczającym, ważnym człowiekiem i zasługujesz na miłość bez względu na to, jakie odczucia towarzyszyły ci w relacji z rodzicami. Potraktuj tę książkę jako przewodnik i rozpocznij proces zdrowienia, troszcząc się o siebie tak, aby móc wzrastać i budować pewność siebie. Jedyną relacją, w której pozostaniesz do końca życia, jest relacja, jaką stworzysz ze sobą.

Joanna Gutral
psycholożka, psychoterapeutka, psychoedukatorka i podcasterka Gutral Gada
Ta książka zasadniczo traktuje o miłości. Lindsay C. Gibson z uzdrawiającą empatią i miłością przemawia bezpośrednio do czytelnika, ofiarując mu przewodnik po współczującej i zdrowej miłości do siebie i do innych. Swoją mądrością dzieli się w krótkich rozdziałach wypełnionych umacniającymi strategiami dbania o siebie i zabawnymi metaforami. Jej cenne spostrzeżenia budzą reakcje od niepohamowanego śmiechu po smutek, ale ostatecznie dają nadzieję i dodają odwagi.

dr Julia C. Smith
licencjonowana psycholożka kliniczna

Książka "Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców" - Lindsay C. Gibson - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne. Książka posiada 274 stron i została wydana w 2022 r. Cena 53.68 zł. Zapraszamy na zakupy!