pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
podręcznik:

Wstęp do matematyki

Dane szczegółowe:
Wydawca: WNT
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 978836362316601
ISBN: 9788363623166
Data: 2012-10-02
pozycja niedostępna

Wstęp do matematyki - opis wydawcy:

Przedmiot Wstęp do matematyki, wykładany na pierwszym roku studiów matematycznych i informatycznych na uniwersytetach i politechnikach, ze względu na swój abstrakcyjny charakter stanowi pewne novum dla świeżo upieczonych studentów. Zawiera treści, które często początkowo wydają się trudne, gdyż są odmienne od tych nauczanych w szkole, ale po zrozumieniu okazują się fascynujące.

Autor, odwołując się wielokrotnie do intuicji Czytelnika, w przystępny sposób wprowadza nas w świat zbiorów (przeliczalnych, nieprzeliczalnych), kwantyfikatorów, funkcji, relacji i stopniowo zapoznaje z formalizacją teorii i języka matematyki. Liczne komentarze oraz ciekawe, starannie dobrane przykłady ułatwiają przyswajanie materiału. Zadania zamieszczone na końcu rozdziałów oraz odpowiedzi i wskazówki do nich umożliwiają sprawdzenie opanowanej wiedzy.

Autor, doktor Jan Kraszewski, jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wykłada Wstęp do matematyki. Niniejszy, nowoczesny podręcznik akademicki przygotował, korzystając z dziesięcioletniej praktyki i doświadczeń dydaktycznych w pracy ze studentami.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wielkości nieskończenie małe w - okładka książki
Wielkości nieskończenie małe w analizie matematycznej.... Lech Gruszecki, Adam Stachura, Magdalena Zoła
Krzywe o sławnych nazwiskach - okładka książki
Krzywe o sławnych nazwiskach Arkadiusz Bryll, Robert Sochacki
Sobota, 20 Kwietnia 2019 roku.