pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wolny człowiek jeszcze się nie urodził

Autor książki:

Jurij Zawadski

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 60 s.
EAN: 9788366180222
ISBN: 978-83-6618-022-2
Data: 2019-05-31
19.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Poetą jest ten, kto tworzy swój świat. Jurek Zawadski go stworzył: raz pełen cierpienia, innym razem ironiczny. Przeszły i przyszły. Ale go nie ukrył. Zobaczcie więc ów świat, poczujcie jego krwiobieg, nasłuchujcie tętna, choćby dla pożywienia zmysłów i umysłów, jest to bowiem świat piękny i żywy, czasem w mrok upada - tam też jest poezja. W światłości - jest także. Poeta wszechobecny podaje Wam dłoń: buldożer liryczny - to Jurek Zawadski.

Roman Honet
Jurij Zawadski bawi się językiem całkiem na poważnie. To mocny głos z Ukrainy - kraju, gdzie poezja naprawdę coś znaczy. Szczerze polecam skoczyć w tę książkę na główkę.

Przemysław Witkowski
Fabularne, zaczepne, gorzko-radosne wieści z życia. Jak mówią koledzy: i wypijesz, i nie stracisz, a i potańczyć wolno.

Konrad Góra
Jurij Zawadski mówi, że jest może najbardziej polskim poetą ukraińskim i coś w tym jest. Wiele zrobił jako tłumacz i wydawca dla obecności polskiej poezji na Ukrainie. Ale jest też poetą anarchicznym, który rozbija rozmaite tradycje i konwencje. Jego książka to fascynująca wędrówka w wielu kierunkach - od poezji wizualnej po piosenki. A przede wszystkim Zawadski bada granice wolności, nadgryza ją na wiele sposobów.

Justyna Sobolewska

Książka "Wolny człowiek jeszcze się nie urodził" - Jurij Zawadski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo FORMA. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2019 r. Cena 19.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.