pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wołanie dalekich wzgórz

Autor książki:

Wiesław Wernic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788366339231
ISBN: 978-83-66339-23-1
Data: 2019-12-04
24.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Powieść przygodowa Wiesława Wernica Wołanie dalekich wzgórz należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie powieści – doktor Jan i traper Karol Gordon – postanawiają odbyć podróż turystyczną do Parku Narodowego Yellostone. Podczas wyprawy wodnym szlakiem poznają samotnie podróżującego malarza Adriana Cecila Burnsa, a potem zostają w trójkę złapani i trzymani w niewoli przez plemię Indian, których wodzami jest dwóch „białych” traperów, Abraham Dunbar i Jeremy Dove.

Prawowity wódz Czarna Antylopa pragnie odzyskać utraconą pozycję w swoim plemieniu i proponuje trójce więźniów układ. Jakie wyjście z tego trudnego położenia znajdą Karol, Jan i Adrian? Wołanie dalekich wzgórz należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

Książka "Wołanie dalekich wzgórz" - Wiesław Wernic - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]