pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Własna firma. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej
książka:

Własna firma. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Forum
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374126687
ISBN: 978-83-7412-668-7
Data: 2008-11-19
pozycja niedostępna

Własna firma. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej - Iwona Bogaczyk, Bogusław Krupski, Hanna Lubińska - opis książki:

Własna Firma - Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej "Podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach, z zachowaniem warunków określonych przepisami prawa" (art. 6 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej).
Publikacja pełni rolę osobistego doradcy dla osób, które zamierzają uruchomić własną działalność gospodarczą.
Podpowiada jak przygotować i poprowadzić działalność gospodarczą zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi, m.in. Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej z 2.07.2004 r. oraz ostatnimi zmianami w Kodeksie Cywilnym i w Kodeksie Spółek Handlowych.
Opisuje "krok po kroku" każdy etap zakładania własnej firmy, wskazuje na wszystkie obowiązki formalne, wymagane dokumenty oraz zezwolenia.
Prezentuje też w kompleksowy i praktyczny sposób zagadnienia związane z księgowością, podatkami i ubezpieczeniami społecznymi.
W książce znajdą Państwo również cenne porady ekspertów, jak od samego początku funkcjonowania firmy budować jej wizerunek i prowadzić skuteczny marketing.
Książkę można polecić osobom zamierzającym uruchomić własną działalność gospodarczą, początkującym przedsiębiorcom, a także studentom, absolwentom szkół średnich i wyższych wkraczającym na drogę zawodową. Książka jest praktycznym źródłem wiedzy zarówno dla osób, które szukają wskazówek jak założyć własną firmę, ale również dla tych, które prowadzą swój biznes, ale potrzebują zrozumiałych i profesjonalnych porad, dotyczących m. in. wywiązywania się z obowiązków podatkowych, przyjmowania pracowników, zgłaszania do ubezpieczeń, prowadzenia księgowości itp. W książce zwrócono uwagę na najistotniejsze problemy, na jakie może natrafić przyszły i początkujący przedsiębiorca.

Książka „Własna firma. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Forum.

Książka posiada 254 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Własna firma. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej"