pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę
książka:

Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323509202
ISBN: 978-83-235-0920-2
Data: 2012-01-03
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę - Anna Kwak, Mariola Bieńko - opis książki:


W jaki inny sposób można nagrodzić Mistrza niż przez pokazanie, że rozpoczęte przez niego dzieło jest kontynuowane Ta właśnie praca, dedykowana Profesor Marii Ziemskiej, dowodzi, że Jej starania o rozwój problematyki dotyczącej małżeństwa i rodziny nie poszły na marne. Autorzy [...] udowadniają, iż małżeństwo i rodzina budzi nadal zainteresowanie badaczy, że z punktu widzenia różnych ujęć ta problematyka jest nadal rozwijana.

Z recenzji prof. dr. hab. Pawła Boryszewskiego
[Książka] dokumentuje, że małżeństwo i rodzina pozostaje nadal ważną sferą życia jednostki. Nie można ich jednak wtłoczyć w sztywne ramy zasad i przepisów. Zmienia się życie społeczne, a z nim potrzeby i oczekiwania jednostek; zmienia się także rodzina w swoim zewnętrznym kształcie i wewnętrznych układach. [...]
[Prezentowana] praca jest ważną i potrzebną pozycją z zakresu socjologii małżeństwa i rodziny. Wpisuje się w dyskurs towarzyszący współczesnemu małżeństwu i rodzinie - równości ról, dzietności, formalizacji związków, pluralizmu życia rodzinnego. Jej publikacja z pewnością wzbogaci dotychczasowy stan wiedzy z tego zakresu.

Z recenzji prof. dr. hab. Henryka Cudaka
Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę to książka, w której zagadnienia dotyczące sytuacji współczesnego małżeństwa i rodziny są rozważane z różnych punktów widzenia: od strony społeczno-kulturowych przemian, teorii ewolucji i genetyki, ekonomicznej teorii prawnej.

Wszyscy pytamy o kondycję rodziny. Wielu używa określenia "kryzys rodziny" lub mówi o zanikaniu (umieraniu) rodziny. Jednak z przedstawionych rozważań wynika, że mimo postępującego od lat procesu przemian, który niesie ze sobą nowe, ale też utrwala stare zasady i wartości, małżeństwo i rodzina są nadal ważną sferą życia, chociaż osadzaną w nowych realiach oczekiwań - ukierunkowanych na zadowolenie i satysfakcję ze związku, na wagę relacji wewnętrznych - relacji z partnerem.

Publikacja, adresowana do wszystkich zainteresowanych tym, co współcześnie dzieje się z małżeństwem i rodziną, jest oddaniem hołdu Profesor Marii Ziemskiej, która dla większości autorów artykułów zamieszczonych w niniejszej książce była inspiratorką pogłębiania studiów nad tą problematyką, a swoimi pracami wniosła niepodważalny wkład w rozwój socjologii rodziny.

Książka „Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka posiada 314 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielość spojrzeń na małżeństwo i rodzinę"
Anna Kwak, Mariola Bieńko (red.) - autor m.in.:
Edukacja seksualna w polskiej szkole. - okładka książki
Edukacja seksualna w polskiej szkole. Perspektywa... Mariola Bieńko, Zbigniew Izdebski, Krzysztof Wąż;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Co dzieje się ze społeczeństwem? - okładka książki
Co dzieje się ze społeczeństwem? Mariola Flis, Krzysztof Frysztacki, Grażyna Skąpska, Paulina Polak (red.)
Podstawy statystyki dla socjologów. - okładka książki
Podstawy statystyki dla socjologów. Tom 2. Zależności... Grzegorz Lissowski, Jacek Haman, Mikołaj Jasiński