pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?
Tytuł książki:

Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?

Autor książki:

Aleksander Nalaskowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375532975
ISBN: 978-83-7553-297-5
Data: 2020-06-18
36.14  49.00  12.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi? - Aleksander Nalaskowski - opis książki:

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy - nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata. Czy faktycznie inny od poprzedniego
Co Wielkie Zatrzymanie oznacza dla społeczeństwa globalnego oraz dla nas, Polaków - zastanawia się Autor. Docieka czy rosnące uzależnienie technologiczne prowadzi do szczęścia, czy jednak do zguby Pyta w jaki to niby sposób może naprawić świat afirmacja ideologii i ruchu LGBT Za powątpiewanie w pozytywne oddziaływanie ideologii gender na społeczeństwo spotkał się z dyskryminacją i zakazano mu nauczania (!) na macierzystym uniwersytecie w Toruniu.

Systemy szkolne w naszych nowoczesnych czasach tłumią kreatywność uczniów i kształcą obywateli biernych, nastawionych tylko na konsumpcję, podatnych na demagogię, twierdzi prof. Nalaskowski. A uniwersytety Te czasami wręcz szkodzą! W efekcie w zastraszającym tempie spada poziom wiedzy i podstawowych umiejętności szkolnych, w tym czytelnictwa, pisze Autor, posługując się setkami konkretów. Rozprawia się z niektórymi stereotypami oraz funkcjonującymi w życiu publicznym dokumentami. Wprost miażdży punkt po punkcie słynną dyrektywę WHO nakazującą seksualną edukację dzieci i to już od narodzenia! Wykazuje, że jest to dokument obliczony de facto na destrukcję rodziny.

Wielkie Zatrzymanie to fascynująca analiza ludzkiego ducha nadszarpniętego przez wydarzenia pierwszego półrocza 2020 r., aczkolwiek wygląda na to, że upadek owego ducha zaczął się już wcześniej. Co stało się z ludźmi Co stało się z nami, że nasze wiano na przyszłość jest takie marne Człowiekowi wydaje się, że dziś na wszystko można znaleźć odpowiedź. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie - tylko garstka osób rozumie to, czego nie rozumieją pozostałe miliardy ludzi. Jeden gram wiedzy generuje paradoksalnie tony niewiedzy.

Po lekturze Wielkiego Zatrzymania spojrzenie Czytelnika na ten świat nie może już być takie samo.

Książka „Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?” - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r. Cena 36.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?"
Aleksander Nalaskowski - autor m.in.:
Tożsamość. Mapa wypraw i słów - okładka książki
Tożsamość. Mapa wypraw i słów Aleksander Nalaskowski;
Ortodoksja i chaos - okładka książki
Ortodoksja i chaos Aleksander Nalaskowski;
Produkty podobne:
Obcy u naszych drzwi - okładka książki
Obcy u naszych drzwi Zygmunt Bauman
Kultura manii - okładka książki
Kultura manii Tomasz Olchanowski
Socjologia Zygmunta Baumana - okładka książki
Socjologia Zygmunta Baumana Przemysław Tacik
Kultura - osobowość - polityka. - okładka książki
Kultura - osobowość - polityka. Księga dedykowana... Piotr Chmielewski, Tadeusz Krauze, Włodzimierz Wesołowski (Red.)
Pytania o sprawy ludzkie - okładka książki
Pytania o sprawy ludzkie Marian Filipiak