pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wielki pustynny szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 205x285 mm
EAN: 9788301188399
ISBN: 978-83-0118-839-9
Data: 2016-09-28
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pustynia - jej wielkość, piękno, bezkres - to coś, co mnie pociąga. Pustynia jest niesamowita. Działa na wszystkie zmysły, powoduje gorączkę za dnia i zimne dreszcze nocą. Jest niebezpieczna, nie do życia - jest ogromnym wyzwaniem, które kusi, które trzeba podjąć, aby się o tym przekonać.

Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk i Marek Wikiera jako pierwsi Polacy ukończyli cykl 4 Deserts Grand Slam. Nie tylko przebiegli 1000 km przez pustynie, zamykając symboliczną pętlę wokół Ziemi. Kończąc jeden z najtrudniejszych wieloetapowych, ekstre­malnych ultrabiegów świata, weszli do elitarnego grona Grand Slam - wielkoszlemowego, czyli znaleźli się w międzynarodowej grupie 47 biegaczy, którzy skompletowali medale uczestnictwa w czte­rech biegach w jeden rok - Sahara Race, Gobi March, Atacama Crossing i The Last Desert.

4 Deserts uznawany jest za jeden z najtrudniejszych biegów świata. Rozgrywa się w skrajnie trudnych warunkach. Sahara Race to pierwszy etap 4 Deserts, bieg po najgorętszej pustyni na świecie, z dobową amplitudą wynoszącą 50°C. Przy gruncie za dnia temperatura może sięgać nawet 75°C. Z kolei trasa Gobi March wiedzie przez Gobi, drugą co do wiel­kości pustynię świata, chłodną i wietrzną. Często rejestrowane są na niej przymrozki, a od strony Syberii nadciągają na nią opady śniegu. Trzecim wyzwaniem jest Atacama Crossing, ultrabieg po najbardziej suchej pustyni na świecie. Ostatni etap to The Last Desert - Antarktyda, najzimniejsza część Ziemi, gdzie temperatura spada do -50°C.

Tutaj liczy się wszystko, co prowadzi na start, i wszystko, co może wyeliminować podczas rywaliza­cji - przygotowanie biegowe, siłowe, wytrzymałościowe, kondycyjne, mentalne zawodnika, a także ekwipunek, odpowiednia żywność i suplementy. Aby spełnić te warunki, zawodnicy muszą przeor­ganizować swoje życie osobiste i zawodowe.

To książka, w której znajdziemy nie tylko relację z biegu przez cztery pustynie. To książka o walce z bólem fizycznym i psychicznym, o pokonywaniu własnych słabości i niezwykle silnej determinacji.

Książka "Wielki pustynny szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości." - Daniel Lewczuk, Andrzej Gondek, Marek Wikiera - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2016 r.