pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wielka Encyklopedia Staropolska

Autor książki:

Jacek Kowalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dębogóra
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788361379331
ISBN: 978-83-6137-933-1
Data: 2012-10-29
pozycja niedostępna

Opis książki:

Książka ta jest kompendium wiedzy na temat Rzeczypospolitej Szlacheckiej - jednak odmiennym od opublikowanych dotąd, klasycznych encyklopedii staropolskich. Napisana na podstawie aktualnego stanu wiedzy, stanowi osobistą, autorską wizję, proponując - w porównaniu z innymi leksykonami - spojrzenie nowe.

Jest to swoiste połączenie leksykonu z cyklem gawęd i zarazem z antologią tekstów staropolskich oraz bogatą ikonografią, na która składają się dawne ryciny, fotografie archiwalne oraz nowe zdjęcia architektury, malarstwa, rzeźby i przedmiotów codziennego użytku z dawnych epok.

Dlatego książkę tę można czytać na trzy sposoby - albo wędrując po niej wedle wybranych haseł i odnośników, umożliwiających zgłębianie tematu obranego przez czytelnika; albo jako serię długich gawęd na tematy rozumiane szeroko (staropolska polityka, obyczaj, strój, kuchnia, wojna, miłość staropolska), które prowadzi autor; albo jako pasjonujący album, którego przewodnikami są ilustracje wraz z ich obszernymi opisami.

Książka "Wielka Encyklopedia Staropolska" - Jacek Kowalski - oprawa twarda - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2011 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]