pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej
Tytuł książki:

Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej

Autor książki:

ks. Jan Twardowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 110x165 mm
EAN: 9788380653153
ISBN: 978-83-8065-315-3
Data: 2019-05-27
14.59  14.78  0.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej - opis książki:

Czym jest cudowny obraz jasnogórski? Dlaczego jest on cudowny? Czy dlatego, że jest piękny? Dla mnie jest on piękniejszy od Matki Bożej w Tuchowie z różą w ręku, Matki Bożej Piekarskiej, Matki Bożej z pękiem strzał z ulicy Świętojańskiej w Warszawie. Ale różne są kryteria piękna.
Czy dlatego jest cudowny, że działa cuda? On sam jest po prostu Bożym cudem. To jest dar łaski Bożej skarb, znak widzialny niewidzialnej łaski Boga, przed którym trzeba tylko uklęknąć i doświadczyć jej działania, tego, że Bóg wybrał takie właśnie narzędzie łaski.
Ks. Jan Twardowski
Oddajemy do rąk czytelników wybór wierszy i rozważań ks. Jana Twardowskiego poświęconych jednemu z najważniejszych wizerunków maryjnych Matce Bożej Częstochowskiej. Polacy od lat pielgrzymują do jasnogórskiej ikony i ona też w swej kopii pielgrzymuje po Polsce, od diecezji do diecezji, parafii do parafii. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, twierdzi Ksiądz Jan, jest znakiem naszej wiary. Jest znakiem Bożej łaski. A dla niego samego staje się pretekstem do rozważań o naszej polskiej pobożności, o kondycji całego naszego narodu, a przede wszystkim o spotkaniu człowieka z Bogiem, przez Maryję.

Książka "Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej" - ks. Jan Twardowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2019 r. Cena 14.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]