pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Widziałem ją tej nocy

Autor książki:

Drago Jancar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 125x205 mm
EAN: 9788375366983
ISBN: 978-83-7536-698-3
Data: 2014-02-25
pozycja niedostępna

Opis książki:

Piękna Veronika Zarnik, młoda mężatka z porządnej mieszczańskiej rodziny, żywiołowa i beztroska, nie zważała na konwenanse i szła zawsze za głosem serca. Czasem samolubna, ale nigdy bezduszna, przyciągała jak magnes. Żyła w niespokojnych czasach. Pewnego dnia po prostu zniknęła w odmętach historii.

O jej życiu i tajemniczym zaginięciu mówi pięć osób: to pięć opowieści, pięć perspektyw, które składają się na jedną historię, piękną, poruszającą, tragiczną, z burzliwymi dziejami wojennej Słowenii w tle.

Za Widziałem ją tej" nocy Drago Jančar, jeden z najwybitniejszych współczesnych słoweńskich pisarzy, otrzymał Nagrodę Kresnik za najlepszą powieść 2010 roku.

"Kiedy spotykają się miłość i wojna, nie może z tego wyniknąć nic dobrego. Bo miłość i wojna są do siebie podobne: zbyt wiele pragną, nie umieją wybaczać, nie rozumieją i nie chcą rozumieć żadnego innego języka poza własnym. Drago Jančar napisał o tym piękną, choć bardzo smutną książkę." Piotr Kofta "Książka Jančara intryguje od samego początku, najpierw czytamy ją jak romans, potem pojawiają się kolejne warstwy - portret przedwojennej Jugosławii, życie niezależnej kobiety niepasującej do tamtych czasów, wreszcie opowieść o mechanizmach wojny, przemocy i pamięci. Ta przejmująca powieść zostawia nas z pytaniem: czy najbardziej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy, czy przeciwnie, potrafimy zapomnieć to, co jest dla nas niewygodne " Justyna Sobolewska

Książka "Widziałem ją tej nocy" - Drago Jancar - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2014 r.