pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

W stronę systemu Infrastruktura techniczna dziewiętnastowiecznego miasta na przykładzie Galicji

Autor książki:

Aleksander Łupienko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 346 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377296684
ISBN: 978-83-7729-668-4
Data: 2022-04-25
49.74  69.90  20.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka stanowi ważny głos w dyskusji na temat powstania i rozwoju nowoczesnej infrastruktury technicznej miast na ziemiach polskich w II połowie XIX i na początku XX wieku. prof. dr hab. Paweł Grata (UR) [...] praca ma charakter pionierski. Ukazanie wysiłków i dorobku miejskich społeczności Galicji w dziele unowocześnienia swoich małych ojczyzn każe - zwłaszcza na tle Królestwa Polskiego - nieco inaczej spojrzeć na tzw. nędzę galicyjską. Niedostatek i usytuowanie na europejskich krańcach ówczesnych centrów cywilizacji i postępu nie przekreśla trudów, starań i całkiem pokaźnych niekiedy osiągnięć będących wspólnym sukcesem - luminarzy bądź kapłanów postępu - inżynierów oraz będących wizjonerami niektórych prezydentów i burmistrzów miast galicyjskich. prof. dr hab. Grzegorz Hryciuk (UWr.) Aleksander Łupienko jest historykiem, pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii im. T. Manteuffla PAN. Zajmuje się szeroko pojętym fenomenem dziewiętnastowiecznego miasta i jego przestrzeni.

Autor książek o przestrzeni publicznej Warszawy, przestrzeni prywatnej kamienic czynszowych Warszawy (nagrodzonej nagrodą Klio oraz wyróżnieniem w konkursie im. Hanny Szwankowskiej), redaktor tomów o dziejach architektury, wpływie idei narodowych na architekturę i miejskiej przestrzeni publicznej, a także artykułów publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, m.in. na temat ruchu higienicznego i idei konserwacji zabytków. Organizator serii konferencji poświęconych historii miejskiej.

Książka "W stronę systemu Infrastruktura techniczna dziewiętnastowiecznego miasta na przykładzie Galicji" - Aleksander Łupienko - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 346 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]