pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
W stronę demokracji bezpaństwowej. Podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

W stronę demokracji bezpaństwowej. Podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego w Turcji oraz Autonomii Rojawy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Faktoria
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 76 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393845859
ISBN: 978-83-938458-5-9
Data: 2015-05-15
14.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W stronę demokracji bezpaństwowej. Podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego w Turcji oraz Autonomii Rojawy - opis książki:

Prawo narodów do samostanowienia obejmuje też prawo do własnego państwa. Jednak ustanowienie własnego państwa nie zwiększa wolności jego mieszkańców. System Narodów Zjednoczonych, oparty na koncepcji państw narodowych, wciąż pozostaje nieskuteczny. Obecnie państwa narodowe stały się poważną przeszkodą na drodze jakiegokolwiek rozwoju społecznego.

Konfederalizm Demokratyczny jest radykalnie inną drogą dla ludów uciskanych. To paradygmat społeczny i bezpaństwowy, pozostający poza kontrolą państwa narodowego. Jednocześnie jest to kulturowy i polityczny projekt nowoczesnego społeczeństwa. Opiera się na oddolnej partycypacji; proces decyzyjny pozostaje w rękach podstawowych społeczności. Wyższe poziomy struktury służą jedynie koordynacji i realizacji woli społeczności, delegujących swoich członków do zgromadzeń ogólnych. Na krótki czas stają się oni rzecznikami i egzekutorami woli społeczności. Jednakże władza i decyzje pozostają w gestii instytucji lokalnych.

Abdullah Ócalan

Książka „W stronę demokracji bezpaństwowej. Podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego w Turcji oraz Autonomii Rojawy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Faktoria.

Książka posiada 76 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W stronę demokracji bezpaństwowej. Podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Prawo rady Europy. W stronę ogólnoeuropejskiej - okładka książki
Prawo rady Europy. W stronę ogólnoeuropejskiej... Florence Benoit-Rohmer, Heinrich Klebes